Nie jest tajemnicą, że w obecnych czasach organizuje się wiele pogrzebów – poza innymi chorobami wpływ na wyższą śmiertelność ma również pandemia, w wyniku której w Polsce umiera od kilkudziesięciu do kilkuset osób dziennie.

Już od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że kwota 4 tysięcy złotych zasiłku pogrzebowego jest zdecydowanie zbyt niska, biorąc pod uwagę koszty pochówku. Potrzebę zmian zauważa także Lewica. Super Express poinformował o tym, czego można się spodziewać.

Pieniądze. Źródło: Youtube Brokuł TV
Pieniądze. Źródło: Youtube Brokuł TV

Już niebawem doczekamy się wyższego zasiłku pogrzebowego?

Mówi się o tym, że zasiłek pogrzebowy powinien być wyższy. Ba, istnieje już projekt ustawy stworzony przez członków Lewicy. Podaje się w nim kwotę nawet 7 tysięcy złotych!

Świadczenie wymaga pewnych zmian oraz podwyżki ze względu na fakt, że od 2011 roku wynosi tyle samo – 4 tys. zł, a inflacja sprawiła, że bardzo rzadko jest ono wystarczające, by pokryć ceny pochówku. Poza spadkiem wartości złotówki warto zauważyć, że także ceny w firmach pogrzebowych są już coraz wyższe, a nierzadko bliscy zmarłych muszą brać pożyczki, by móc zorganizować ostatnie pożegnanie.

Pieniądze/screen Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/screen Youtube @Czas to pieniądz

Właśnie dlatego politycy Lewicy przygotowali projekt ustawy, według którego zasiłek pogrzebowy miałby wynosić aż do 7 tys. zł, ponadto, domagają się dorocznej waloryzacji zasiłku pogrzebowego – tak, jak ma to miejsce w przypadku emerytur.

Jeśli projekt spotkałby się z pozytywnym odzewem reszty środowisk, a ustawa weszłaby w życie, zasiłek pogrzebowy mógłby wynosić 7 tys. zł już od początku 2021 roku.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TADEUSZ RYDZYK BĘDZIE PALIŁ SIĘ ZE WSTYDU? ZNANA DZIENNIKARKA PRZYPOMNIAŁA JEGO WYPOWIEDŹ NA TEMAT MARII KACZYŃSKIEJ SPRZED LAT. AŻ USZY WIĘDNĄ

O tym się mówi w Polsce: POLAKÓW CZEKAJĄ MASOWE PODWYŻKI! WZROSNĄ NIE TYLKO PODATKI, ALE MOCNO DOTKLIWE BĘDĄ WYŻSZE CENY W SKLEPACH. MOWA O WZROSTACH RZĘDU 75 PROCENT

O tym się mówi na świecie: 13 GRUDNIA BIEŻĄCEGO ROKU PRZEBUDZIŁA SIĘ ETNA. CZY TO ZNAK, BY JEDNAK ZACZĄĆ SIĘ SZYKOWAĆ NA NADEJŚCIE TRZECH DNI CIEMNOŚCI

Z życia gwiazd: JAK WYGLĄDAŁY OSTATNIE DNI PIOTRA MACHALICY? NIKT NIE WIEDZIAŁ, CO DZIAŁO SIĘ ZE ZNANYM AKTOREM. BOLESNE KULISY SYTUACJI ODSŁANIA PRZYJACIÓŁKA ARTYSTY