Hanna Stankówna była doceniana za swoje role filmowe oraz teatralne. Znana i lubiana aktorka od lat występowała na deskach teatrów oraz planach filmowych. Niestety, przyszedł na nią czas.

Gwiazda kina miała 82 lata. Zmarła nagle. To już pewne – informacja została potwierdzona przez Kacpra Lisowskiego, jej syna, a zawodowo – operatora oraz scenarzystę.

Hanna Stankówna. Źródło: Twitter @BogeyPol
Hanna Stankówna. Źródło: Twitter @BogeyPol

Hanna Stankówna zmarła

Portal Onet podał smutne wieści i przypomniał, skąd wzięła się popularność Hanny Stankówny. Jednymi z najbardziej znanych ról aktorki były występy w „Na Wspólnej” oraz, przed laty, w „Seksmisji”.

Hanna Stankówna była aktorką z wykształcenia – skończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Z filmem związała się już od najmłodszych lat, zaliczając debiut w „Prawdziwym końcu wielkiej wojny”, gdy miała zaledwie 19 lat.

Hanna Stankówna. Źródło: Facebook Hanna Stankówna
Hanna Stankówna. Źródło: Facebook Hanna Stankówna

Najbardziej zapamiętana została z roli doktor Tekli z „Seksmisji”. To jednak nie wszystkie role – później grała również w „Na Wspólnej” czy „07 zgłoś się”.

Aktorka przez lata związana była także z teatrem. Od 1959 roku przez ponad 40 lat można było oglądać jej występy na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. Do najpopularniejszych należała rola Julii z „Romea i Julii” Brauna, Doryny ze „Świętoszka” Wołłejki czy wreszcie Racheli z „Wesela” Dejmka.

Składamy kondolencje dla rodziny zmarłej aktorki.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TADEUSZ RYDZYK BĘDZIE PALIŁ SIĘ ZE WSTYDU? ZNANA DZIENNIKARKA PRZYPOMNIAŁA JEGO WYPOWIEDŹ NA TEMAT MARII KACZYŃSKIEJ SPRZED LAT. AŻ USZY WIĘDNĄ

O tym się mówi w Polsce: POLAKÓW CZEKAJĄ MASOWE PODWYŻKI! WZROSNĄ NIE TYLKO PODATKI, ALE MOCNO DOTKLIWE BĘDĄ WYŻSZE CENY W SKLEPACH. MOWA O WZROSTACH RZĘDU 75 PROCENT

O tym się mówi na świecie: 13 GRUDNIA BIEŻĄCEGO ROKU PRZEBUDZIŁA SIĘ ETNA. CZY TO ZNAK, BY JEDNAK ZACZĄĆ SIĘ SZYKOWAĆ NA NADEJŚCIE TRZECH DNI CIEMNOŚCI

Z życia gwiazd: JAK WYGLĄDAŁY OSTATNIE DNI PIOTRA MACHALICY? NIKT NIE WIEDZIAŁ, CO DZIAŁO SIĘ ZE ZNANYM AKTOREM. BOLESNE KULISY SYTUACJI ODSŁANIA PRZYJACIÓŁKA ARTYSTY