Jak podaje portal "Super Express", choć Lech Wałęsa ma już 77 lat ani myśli o przejściu na emeryturę. Wprost przeciwnie, po wielu latach bycia obserwatorem życia politycznego, postanowił wrócić do czynnego angażowania się w politykę! Legendarny założyciel "Solidarności" zapowiedział swój powrót. Ma mieć już nawet gotowy plan! Co ów plan zakłada?

Powrót Lecha Wałęsy do polityki

Lech Wałęsa był legendarnym przywódcą "Solidarności" i chętnie widziałby się w roli inicjatora ważnych wydarzeń politycznych także i dziś. Były prezydent postanowił wrócić do czynnej polityki, a zrobił to proponując w mediach społecznościowych dyskusję. Jak sam stwierdził "nie może już patrzeć na to, co się dzieje".

Lech Wałęsa/ YouTube @Super Express
Lech Wałęsa/ YouTube @Super Express
Lech Wałęsa/ YouTube @Super Express

Dodatkowo Lech Wałęsa zaprezentował plan naprawczy, na który składa się 5 konkretnych punktów. Ma on stanowić swoiste preludium do "uaktualnienia demokracji". Przypomniał również, że aż trzykrotnie walczył o trójpodział władzy (miało to miejsce w latach 1970, 1980 i 1989).

Wśród propozycji Lecha Wałęsy znalazło się między innymi wprowadzenie "tylko jednej kadencji z wyboru, przerwa i może być następna", a także "roztropnej możliwości odwołania" każdego wybranego.

Często poruszaną przez Lecha Wałęsę kwestią jest również jego przeszłość. W niedawno udzielonym wywiadzie Wałęsa przekonywał, że Instytut Pamięci Narodowej, który ma być do niego "źle nastawiony", miał udowodnić, że materiały na Wałęsę zostały sfabrykowane i podrobione.

Co sądzicie o zaproponowanych przez Lecha Wałęsę rozwiązaniach?

To też może cię zainteresować: Kontrola skarbowa będzie sprawdzać konta i portfele Polaków. Kto powinien przygotować się na inspekcję skarbówki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ryszard Rynkowski miał pewien plan. Strach pomyśleć, co byłoby, gdyby go zrealizował. Powstrzymał go inny artysta

O tym się mówi w Polsc: Mateusz Morawiecki mówi o narodowej kwarantannie. Czy właśnie to nas czeka po świętach

O tym się mówi na świecie: Jill Biden zastąpi w Białym Domu Melanię Trump. Kim jest nowa Pierwsza Dama Ameryki