Ostatni czas pełen był niespodziewanych zmian, wprowadzania dodatkowych obostrzeń i zasad, a także nagłych ciosów dla gospodarki. Z tego powodu wielu Polaków otrzymało pomoc od państwa.

Okazuje się, że już niebawem ruszą masowe kontrole ze strony urzędu skarbowego. Ma to związek właśnie z pomocą, którą państwo przyznawało w ramach poprawy sytuacji polskiej gospodarki w czasie pandemii.

Urząd Skarbowy. Źródło: Youtube Małgorzata Piórkowska
Urząd Skarbowy. Źródło: Youtube Małgorzata Piórkowska

Masowe kontrole skarbówki, kogo dotkną?

Portal BiznesInfo podał do wiadomości, że wspomniana kontrola może dojść do skutku w przypadku niemal wszystkich przedsiębiorców. Jej zadaniem będzie wykazanie, czy pieniądze, które firmy wzięły od państwa, były pobierane uczciwie.

Sprawdzane będą dochody firm – czy ich wysokość była podawana uczciwie, a nie zaniżana bądź zawyżana. Skarbówka zwróci uwagę na obroty przedsiębiorców.

Warto wiedzieć, że kontrole nie będą miały charakteru losowego, przypadkowego. Jak zauważa Arkadiusz Łaba, dyrektor Departamentu Nadzoru nad Kontrolami w Ministerstwie Finansów – najpierw będą dokonane analizy baz danych.

Urząd Skarbowy. Źródło: Youtube Myślenice ITV Telewizja Internetowa
Urząd Skarbowy. Źródło: Youtube Myślenice ITV Telewizja Internetowa

Głównym aspektem będzie sprawdzanie, czy sytuacja epidemiologiczna w istocie wpłynęła na obroty firmy, jednak skarbówka weźmie pod uwagę, że zależy to od branży. Sprawdzane będzie także, jak firmy rozliczają się z US i czy powinny otrzymać pieniądze.

Mówi się, że kontrolą nie są zagrożone spółki komandytowe. Już teraz zapowiedziano, że sprawdzanie odbędzie się tam, gdzie zachodzą wątpliwości, nie zaś we wszystkich przedsiębiorstwach.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAKIM WYKSZTAŁCENIEM MOŻE POCHWALIĆ SIĘ KATARZYNA DOWBOR? WIĘKSZOŚĆ JEST W BŁĘDZIE. ZNANA PREZENTERKA NIE JEST Z ZAWODU DZIENNIKARKĄ, A KIMŚ INNYM

O tym się mówi w Polsce: KOLEJNA WIELKA TAJEMNICA LECHA WAŁĘSY I JEGO RODZINY WYSZŁA NA JAW. WYGADAŁ SIĘ PRZYJACIEL BLISKICH BYŁEGO PREZYDENTA! CHODZI O DZIECI WAŁĘSÓW

O tym się mówi na świecie: 13 GRUDNIA BIEŻĄCEGO ROKU PRZEBUDZIŁA SIĘ ETNA. CZY TO ZNAK, BY JEDNAK ZACZĄĆ SIĘ SZYKOWAĆ NA NADEJŚCIE TRZECH DNI CIEMNOŚCI

Z życia gwiazd: ANIA I ROBERT LEWANDOWSCY NIE ZDECYDOWALI SIĘ NA CHRZEST MAŁEJ LAURY. WYSZŁO NA JAW, DLACZEGO ODWLEKAJĄ SAKRAMENT. POWÓD TO NIE TYLKO PANDEMIA