Jak podaje portal "Biznes Info", premier Mateusz Morawiecki wskazał, że okres poświąteczny oraz ferie, powinny być "czasem dobrowolnej kwarantanny narodowej". Przypominjmy w tym rou, ze względu na epidemię koronawiurusa, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu ferii w jednym terminie dla wszystkich województw. Morawiecki podkreślił również, że są szanse na to, żeby uczniowie po zimowym wypoczynku wrócili do nauczania stacjonarnego.

Narodowa kwarantanna w czasie ferii

Mateusz Morawiecki nie ukrywa, że widmo "trzeciej fali" epidemii koronawirusa jest bardzo realne i w krajach Unii Europejskiej rozważa się nie luzowanie restrykcji, ale jeszzcze więsze ich zaostrzenie. Morawiecki stwierdził, że wszystkie działania podejmowane przez władzę i obywateli mają jeden cel " żeby nasi dziadkowie, nasi najbliżsi przeżyli te święta, to jest najważniejsze".

Aby ograniczyć liczbę zachorowań i ryzyko trzeciej fali epidemii premier Mateusz Morawiecki zaleca, żeby okres poświąteczny i ferie potraktować jako czas "dobrowolnej narodowej kwarantanny", w której ograniczymy swoją mobilność i interakcje społeczne.

Mateusz Morawiecki/ YouTube @KPRM
Mateusz Morawiecki/ YouTube @KPRM
Mateusz Morawiecki/ YouTube @KPRM

Szanse na wypoczynek feryjny

Część dzieci będzie miało szansę na w miarę normalne spędzenie zimowych ferii. Będzie to jednak dotyczyło wyłącznie uczniów klas od I do IV ze szkół podstawowych (także artystycznych). To dla nich przewidziano możliwość organizacji półkolonii w szkołach oraz placówkach oświatowych.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazało, że jest to odpowiedź na prośby rodziców. Półkolonie będą się mogły odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym. Grupy nie będą mogły liczyć więcej niż 12 osób. Wypoczynek ten musi zostać zgłoszony wcześniej do bazy prowadzonej przez MEN.

Mateusz Morawiecki/ YouTube @Onet News
Mateusz Morawiecki/ YouTube @Onet News
Mateusz Morawiecki/ YouTube @Onet News

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

To też może cię zainteresować: Podwyżki, które ucieszą wiele osób! O ile w nadchodzącym roku wzrośnie minimalne wynagrodzenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kiedy poznamy konkretną datę powrotu dzieci do szkół? Głos na ten temat zabrał ostatnio minister edukacji Przemysław Czarnek

O tym się mówi: Tadeusz Rydzyk mógł liczyć na ogromne wsparcie finansowe z budżetu państwa. Ile pieniędzy otrzymały jego fundacje