Tadeusz Rydzyk jest personą znaną na skalę ogólnopolską ze względu na swoją przedsiębiorczość. Duchowny, który niejednokrotnie szczycił się m.in. tym, że dostał samochody od bezdomnego, może pochwalić się także ogromnymi środkami, jakie otrzymywał z budżetu państwa.

Portal WP zgromadził informacje na temat zapomogi dla duchownego. Okazuje się, że jego Fundacja Lux Veritatis przez ostatnie lata otrzymała ogromne pieniądze! Dane ujawnił polityk z opozycji.

Tadeusz Rydzyk – ile pieniędzy dostawał od państwa? Na jaw wychodzą nowe fakty

Okazuje się, że Tadeusz Rydzyk mógł liczyć na sowitą zapłatę od państwa. Jego Fundacja Lux Veritatis otrzymała aż 8 milionów złotych przez ostatnie 4 lata, i to tylko od Kancelarii Premiera.

Tadeusz Rydzyk. Źródło: Youtube Czas Na Polityczną Kompromitację
Tadeusz Rydzyk. Źródło: Youtube Czas Na Polityczną Kompromitację

Michał Jaros, poseł Koalicji Obywatelskiej, zainteresował się, ile otrzymywała fundacja Tadeusza Rydzyka oraz inne jego organizacje – spółka Geotermia Toruń, Uzdrowisko Termy Toruńskie, Fundacja Nasza Przyszłość oraz spółka Nasza Przyszłość.

Kancelaria Premiera wsparła działalność Fundacji Lux Veritatis kwotą 8 mln zł w ciągu ostatnich 4 lat, a to jeszcze nie wszystko – toruńskiego duchownego wspierały także inne ministerstwa. Podobno kwota ta została przeznaczona na stworzenie Parku Pamięci Narodowej w Toruniu.

Obiekt otwarto w sierpniu 2020 r., a jego utworzenie miało kosztować ok. 18 mln zł.

Ministerstwo spraw zagranicznych przekazało fundacji Tadeusza Rydzyka 724 tys. zł w latach 2016-2020, a Ministerstwo Obrony Narodowej – 96 tys. zł w 2019 roku oraz 200 tys. zł w 2020 roku.

Dotacje przekazywało także ministerstwo rolnictwa, mowa o kwocie ok. 220 tys. zł.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczyło ok. 118 tys. zł na Fundację Lux Veritatis, a ministerstwo środowiska – ok. 313 tys. zł. Z kolei najnowsze ministerstwo funduszy i polityki regionalnej przekazało ponad 135 tys. zł na rzecz fundacji Rydzyka.

Tadeusz Rydzyk. Źródło: Youtube Bądź Na Bieżąco
Tadeusz Rydzyk. Źródło: Youtube Bądź Na Bieżąco

Co więcej, w ministerstwie cyfryzacji znalazło się niemal 79 tys. zł dla toruńskiego duchownego, a w Ministerstwie Edukacji Narodowej – 7 tys. zł.

Pieniądze dla Rydzyka dawał także resort kultury – kwota ok. 120 milionów złotych. Fundusz Sprawiedliwości przeznaczył na rzecz Fundacji Lux Veritatis ponad 13 mln zł.

W zeszłym roku mówiono, że fundacje Tadeusza Rydzyka dostały łącznie ok. 214 mln zł z państwowych pieniędzy.

Kuriozalnie brzmiało narzekanie Rydzyka na problemy finansowe, które uskuteczniał podczas obchodów urodzin Radia Maryja zaledwie kilka dni temu.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAKIM WYKSZTAŁCENIEM MOŻE POCHWALIĆ SIĘ KATARZYNA DOWBOR? WIĘKSZOŚĆ JEST W BŁĘDZIE. ZNANA PREZENTERKA NIE JEST Z ZAWODU DZIENNIKARKĄ, A KIMŚ INNYM

O tym się mówi w Polsce: KOLEJNA WIELKA TAJEMNICA LECHA WAŁĘSY I JEGO RODZINY WYSZŁA NA JAW. WYGADAŁ SIĘ PRZYJACIEL BLISKICH BYŁEGO PREZYDENTA! CHODZI O DZIECI WAŁĘSÓW

O tym się mówi na świecie: 13 GRUDNIA BIEŻĄCEGO ROKU PRZEBUDZIŁA SIĘ ETNA. CZY TO ZNAK, BY JEDNAK ZACZĄĆ SIĘ SZYKOWAĆ NA NADEJŚCIE TRZECH DNI CIEMNOŚCI

Z życia gwiazd: ANIA I ROBERT LEWANDOWSCY NIE ZDECYDOWALI SIĘ NA CHRZEST MAŁEJ LAURY. WYSZŁO NA JAW, DLACZEGO ODWLEKAJĄ SAKRAMENT. POWÓD TO NIE TYLKO PANDEMIA