500 plus to jeden ze sztandarowych projektów obecnej partii rządzącej. Wprowadzony w 2016 roku program obecnie zakłada, że rodzice w Polsce otrzymują 500 zł na każde dziecko, niezależnie od dochodów.

I choć można znaleźć wielu zwolenników programu, wśród Polaków są również tacy, którzy nie są do końca przekonani. Ci pierwsi z kolei zauważają podstawowe błędy popełniane przez rząd – wszak 500 zł, które otrzymują rodzice obecnie, jest zdecydowanie mniej warte niż na początku, w 2016 roku. Czy doczekamy się waloryzacji?

Ciąża. Źródło: Youtube Jeden z Wielu
Ciąża. Źródło: Youtube Jeden z Wielu

500 plus – będzie waloryzacja?

Jak zauważa portal Radio ZET, obecnie siła nabywcza 500 plus to 454 zł. To rzecz jasna wyliczenia w skali ogólnopolskiej. W przypadku rozbicia na regiony można zaobserwować, gdzie towary są najdroższe.

Okazuje się, że najwięcej da się kupić w woj. zachodniopomorskim, tam siła nabywcza 500 plus to 456,24 zł. Za nim plasują się województwa: dolnośląskie z 455,78 zł, śląskie z 453,47 zł, a także podlaskie z 452,93 zł.

500 plus ma najmniejszą wartość w województwie małopolskim – tylko 444,39 zł. W Wielkopolsce jest to 444,83 zł, zaś w świętokrzyskim – 446,10 zł.

500 plus. Źródło: Youtube Jeden z Wielu
500 plus. Źródło: Youtube Jeden z Wielu

Póki co nie ma planów na waloryzację tego świadczenia. Wszystko ze względu na obecną sytuację i osłabioną gospodarkę kraju – obecnie trwa walka o utrzymanie go w obecnej formie.

500 plus jest wydatkiem ok. 39 mld zł rocznie z budżetu państwa. Póki co pozostanie on przyznawany na takich samych zasadach. Należy jednak pamiętać, że zmieni się okres rozliczeniowy, a beneficjenci będą musieli złożyć ponownie wnioski.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WIELKA TAJEMNICA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO WYSZŁA NA JAW! WPROST NIE SPOSÓB UWIERZYĆ. JASNOWIDZ ZDRADZIŁ RZECZ, O KTÓREJ WIĘKSZOŚĆ NIE MIAŁA POJĘCIA

O tym się mówi w Polsce: BENEFICJENCI PROGRAMU 500 PLUS POWINNI PAMIĘTAĆ O BARDZO WAŻNYCH TERMINACH! TO OD NICH ZALEŻY CZY I KIEDY ŚWIADCZENIE ZOSTANIE PONOWNIE PRZYZNANE

O tym się mówi na świecie: NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA DOTYCZĄCE SZCZEPIONKI. JEDEN Z KRAJÓW MIAŁ WSTRZYMAĆ PRACE NAD PREPARATEM. DOSZŁO DO DZIWNEGO ODKRYCIA

Z życia gwiazd: ŚWIĄTECZNE SZALEŃSTWO TRWA W NAJLEPSZE. GWIAZDY PUBLIKUJĄ FOTOGRAFIE PRZEDSTAWIAJĄCE ICH PRZYGOTOWANIA. JEDNĄ Z NICH JEST KATARZYNA ZIELIŃSKA