"Onet" podaje, że resort oświaty postanowił, że samorządy otrzymają podwyższenie subwencji na nauczanie zdalne. Jednorazowe dofinansowanie zakupu pomocy służących zdalnemu nauczaniu pomoże w procesie?

Czy to rozwiąże liczne problemy związane ze zdalnym nauczaniem?

Wielu uczniów znalazło się w sporych tarapatach, gdy rząd postanowił wprowadzić w szkołach całej Polski zdalne nauczanie. Spora część rodzin nie ma stałego dostępu do komputera i internetu. Nie może też być mowy o tablecie, który "uciągnąłby" technicznie programy stosowane do łączenia się online na żywo.

Drogi sprzęt i internet stanęły na drodze wielu uczniów do odbywania nauki zdalnej. Rząd spróbował wyjść naprzeciw ograniczeniom i wprowadził dodatkowe dofinansowanie jednorazowe, jakie samorządowcy otrzymają do rozdysponowania na rzecz zakupu sprzętów, dostępu do internetu i innych ważnych narzędzi potrzebnych szkołom do prowadzenia zdalnego nauczania. Wielu nauczycieli zaopatruje się w sprzęt we własnym zakresie.

@okiem_belfra

Tyle radości! 😂😃😃 ##okiembelfra

♬ dźwięk oryginalny - 🖋Okiem Belfra 🖋

Co sądzicie o swoistym 500 Plus dla nauczycieli?

O tym się mówi: Jeśli po zapłacie gotówką otrzymasz resztę w 19-złotowym banknocie, będziesz szczęściarzem. Nominał jest wiele wart

Zerknij tutaj: Była bardzo znana z roli w serialu "07 zgłoś się". Nagle zniknęła widzom z oczu. Co się stało

Nie możesz przegapić:

Edward Gierek odszedł 29 lipca 2001 roku, pozostawiając po sobie "mieszane uczucia". Jak wygląda miejsce jego spoczynku po 19 latach