Amatorzy dłuższych kąpieli oraz pryszniców muszą przygotować się na wyższe opłaty. Okazuje się, że więcej zapłacą już nie tylko za wodę. Ta zmiana zapewne nie przypadnie do gustu wielu z nas.

Opłaty będą zależeć od zużycia wody

O tym, że większe zużycie wody podwyższa opłaty, wie każdy. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że w świetle nowych zasad możemy w ten sposób podwyższyć swoje rachunki również za inne media.

Wanna. Źródło: Youtube
Wanna. Źródło: Youtube

Jak podaje Biznes Info, chodzi o opłaty za wywóz śmieci. Według obecnych zasad naliczane są one głównie zgodnie z zasadami narzuconymi przez gminy, które mają do wyboru kilka metod.

Okazuje się, że samorządowcy ze Szczecina, Warszawy oraz Łodzi zmienią sposób naliczania opłat. Dotychczas opłata za wywóz śmieci była zależna od liczby zameldowanych, powierzchni nieruchomości i stawki zryczałtowanej liczonej od każdego gospodarstwa, dozwolone było także łączenie kilku ze wspomnianych kryteriów.

W większości gmin dalej tak pozostanie, jednak kilka z nich postanowiło wprowadzić zależność między opłatami za wodę i śmieci – im więcej wody zużywamy, tym więcej zapłacimy za śmieci.

Póki co wiadomo, że rozwiązanie wprowadzone będzie w Szczecinie i Warszawie – wstępnie planowano wprowadzenie go na 1 grudnia, jednak ma się to przesunąć, nieznana jest jeszcze dokładna data.

Wanna. Źródło: Youtube
Wanna. Źródło: Youtube

Zgodnie z nowymi zasadami śmieci w Warszawie będą kosztować 12,73 zł za m3 zużycia wody. W Łodzi, która zasady wprowadzi od 1 stycznia 2021, będzie to już nie 24 zł za zameldowaną osobę, a 9,60 zł od m3 zużytej wody – biorąc pod uwagę, że każdy mieszkaniec zużywa średnio 3 m3 wody, będzie to ok. 28,80 zł na osobę.

Nowe zasady wprowadzane są, gdyż dotychczas w deklaracjach opłat za wywóz śmieci często zaniżano liczbę mieszkańców gospodarstw domowych.

To też może cię zainteresować: MIESZKANKA WARSZAWY OSZUKAŁA KILKA OSÓB I WYŁUDZIŁA ŁĄCZNIE NIEMAL PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH. GROZI JEJ KILKA LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI. O CO CHODZI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: SENIORZY JUŻ W PRZYSZŁYM ROKU MOGĄ SPODZIEWAĆ SIĘ KOLEJNEGO I ZUPEŁNIE NOWEGO ŚWIADCZENIA. DO EMERYTÓW W POLSCE TRAFIĄ SPORE PIENIĄDZE. ILE DOSTANĄ

O tym się mówi w Polsce: NOWY POMYSŁ RZĄDU MOŻE NIE SPODOBAĆ SIĘ WIELU POLAKOM. JUŻ NIEBAWEM BĘDZIEMY MUSIELI POGODZIĆ SIĘ Z NOWYM PODATKIEM. O CO DOKŁADNIE CHODZI

O tym się mówi na świecie: MEGHAN MARKLE WYZNAŁA SMUTNĄ PRAWDĘ NA TEMAT SWOJEJ CIĄŻY. PAŁAC BUCKINGHAM ZABRAŁ GŁOS W TEJ SPRAWIE

Z życia gwiazd: NA ROZRYWAJĄCE SERCE WYZNANIE ZDECYDOWAŁ SIĘ ANTEK KRÓLIKOWSKI. MŁODY AKTOR OPOWIEDZIAŁ O SWOIM OJCU. NIE MOŻE POZBYĆ SIĘ ZASKAKUJĄCEGO NAWYKU