Sytuacja związana z pandemią koronawirusa robi się coraz bardziej dramatyczna. Dziś po raz kolejny pobity został rekord zgonów (już ponad 600 ofiar), szpitale pękają w szwach, a specjaliści mówią wprost – służba zdrowia osiągnęła już swój pułap, staje się niewydolna.

Powstał głośny reportaż programu „Uwaga” na temat tego, co dzieje się w jednym ze szpitali w Poznaniu. Wygląda naprawdę poważnie.

Sytuacja w szpitalu jest dramatyczna

Podczas kręcenia materiału reporterzy zebrali informacje od pacjentów szpitala i ujawnili je. Cały materiał dotyczył szpitala im. Józefa Strusia w Poznaniu, w którym obecnie leżą osoby z COVID-19.

Szpital. Źródło: Youtube
Szpital. Źródło: Youtube

Jak relacjonuje Fakt, pacjenci krzyczeli i prosili o pomoc, jednak personel się nie zjawiał, a im samym wyłączono alarmy, więc nie byli w stanie w inny sposób nikogo wezwać.

Jeden z pacjentów szpitala mówi, że widział osoby, które leżały w swoich odchodach i wymiotowały pod siebie, nie uzyskawszy żadnej pomocy od personelu.

Według jednego z pacjentów w nocy nie można wezwać pomocy, a ludzie leżą przez całą noc, choć nierzadko potrzebują pomocy. „Umierają w nocy, bo nie otrzymują pomocy” – mówi wprost pan Maciej. Opublikowano także nagrania krzyków i błagań o interwencję personelu, podobno pracownicy je ignorowali.

Szpital/screen Youtube ABC World News
Szpital/screen Youtube ABC World News

Inna z osób wspomniała, że w nocy personel jest nieobecny, a ludzi traktuje się jak przedmioty. Podobno są przetrzymywani nawet przez kilka tygodni po ustąpieniu objawów, przez co brakuje miejsc dla nowych chorych. Co więcej, warunki sanitarne są nieodpowiednie, więc część wyników testów covidowych może być przekłamana.

Po opublikowaniu materiału w „Uwadze” szpital wydał oświadczenie, w którym poinformował, że wszczęto wewnętrzną kontrolę.

To też może cię zainteresować: PEWNA GRUPA POLAKÓW MOŻE OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE. POJAWI SIĘ NOWA ULGA, KTÓRA MA ZMNIEJSZYĆ O POŁOWĘ PEWIEN PODATEK, SPORE KORZYŚCI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W OSTATNIEJ AUDYCJI KRZYSZTOF JACKOWSKI PODZIELIŁ SIĘ Z WIDZAMI DOŚĆ KONTROWERSYJNĄ TEORIĄ. CO TAKIEGO PRZEKAZAŁ ZNANY JASNOWIDZ

O tym się mówi w Polsce: PANDEMIA KORONAWIRUSA NIE DAJE ZA WYGRANĄ! SYTUACJA W JEDNYM Z MIEJSC W NASZYM KRAJU JEST BARDZO CIĘŻKA. CO BĘDZIE DALEJ

O tym się mówi na świecie: STOSUNKI POMIĘDZY KSIĘCIEM WILLIAMEM I HARRYM NADAL SĄ MOCNO NAPIĘTE. CZY BRACIA OSTATNIO POTAJEMNIE SIĘ SPOTKALI

Z życia gwiazd: LIDER ZESPOŁU BAYER FULL SŁAWOMIR ŚWIERZYŃSKI MOŻE POCHWALIĆ SIĘ CAŁKIEM SPORYM MAJĄTKIEM. DLA WIELU BĘDZIE TO SPORYM ZASKOCZENIEM