Wraz z pojawieniem się wypożyczalni hulajnóg na minuty w dużych polskich miastach powstał problem porzucania ich przez użytkowników. Pozostawione na chodnikach, ścieżkach rowerowych, a niekiedy nawet na ulicach, stwarzają zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

Wygląda na to, że Warszawa wie, jak rozprawić się z tym problemem. Portal Warszawa Nasze Miasto informuje, że wniosek o uporządkowanie tej kwestii pojawił się już u samego prezydenta miasta.

Hulajnoga elektryczna. Źródło: Youtube
Hulajnoga elektryczna. Źródło: Youtube

Warszawa uporządkuje kwestię hulajnóg elektrycznych?

Przypomnijmy – miasto miało różne rozwiązania, jednak żadne z nich nie okazało się skuteczne. Hulajnogi elektryczne blokują ulice, chodniki, ścieżki rowerowe. Czasami problem stanowi przejście obok, nie mówiąc już o tym, jak duże jest to niebezpieczeństwo dla osób niepełnosprawnych lub niewidomych.

Problem leży również w prędkościach, jakie rozwijają użytkownicy hulajnóg – ze względu na brak stosownych przepisów często nie dostosowują prędkości do warunków.

O interwencję w sprawie hulajnóg na minuty prosi w interpelacji Agnieszka Śniegocka-Goździk z KO. Zwróciła się do Rafała Trzaskowskiego z prośbą o stworzenie miejsc do parkowania hulajnóg.

Czy to oznacza, że powstaną specjalne parkingi? Czas pokaże – urzędnicy mają czas na odpowiedź do 9 grudnia (do 14 dni od otrzymania interpelacji).

Jak informował portal „Życie”: MEDIA OBIEGŁA SENSACYJNA WIADOMOŚĆ. EDYTA GÓRNIAK W GRZYWCE W ODCINKU "THE VOICE OF POLAND". TABLOIDY OSZALAŁY

Portal „Życie” pisał również o: W PROGRAMIE "ROLNIK SZUKA ŻONY" CORAZ WIĘCEJ ROMANTYCZNYCH SCEN. MACIEJ I ILONA WYBRALI SIĘ NA RANDKĘ. WIDAĆ, ŻE MAJĄ SIĘ KU SOBIE

Jak informował również portal „Życie”: TO JUŻ OFICJALNE, PO DŁUGICH OBRADACH RZĄDZĄCY ZADECYDOWALI. NADCHODZĄ SPORE ZMIANY, KTÓRE POLACY ODCZUJĄ JUŻ ZA TYDZIEŃ