Wizażystka Shafag Novruzova postanowiła podjąć trudne wyzwanie, jednocześnie pokazując bezdomnej kobiecie, że jej piękno jest zwyczajnie ukryte pod znoszonymi ubraniami, nieczesanymi włosami i zaniedbaniem zdrowia. Być może to doświadczenie wiele pokaże obydwu kobietom. Czy modelka stylistki poczuje, że może coś zmienić w swoim życiu?

YT

Zaproszona do studia kobieta czuła się bardzo nieswojo w jasnych, czystych wnętrzach. Z pewnością przez swoją biedotę i bezdomność nie czuła, że tam pasuje.

Styliści rozpoczęli pracę od manicure i pedicure, ponieważ zadbane paznokcie, stopy i dłonie zawsze sprawiają, że wygląd jest zdrowszy i bardziej uroczy. Z pewnością modelce pozwolono skorzystać z relaksującej kąpieli, co pomogło się jej rozluźnić i nieco nabrać odwagi.

YT

Gdy nadszedł odpowiedni czas, styliści zabrali się za nakładanie makijażu, jednak makijaż i zadbane dłonie i stopy nie załatwiały całej sprawy.

YT

Uboga kobieta, przez brak dostępu do higieny i pomocy medycznej, straciła zęby, więc styliści postanowili sprezentować jej piękny uśmiech, a że włosy modelki wciąż były zaniedbane i potargane, problem ten rozwiązano piękną peruką, po której w ogóle nie widać sztuczności.

YT

Do tego wszystkiego należało dobrać odpowiednią kreację, w której dało się zauważnyć całkiem zgrabną kibić modelki. Trzeba przyznać, że efekt - choć zapewne chwilowy - jest imponujący. Być może bezdomna kobieta widząc się w takiej odsłonie, zapragnie dla siebie czegoś więcej w życiu, poprosi o pomoc w jego zmianie i w końcu stanie na nogi...

YT

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Wielka muzyczna gwiazda lat 60. odeszła. Kondolencje płyną z całego świata

Zerknij: Najnowsze doniesienia płyną z Ministerstwa Zdrowia. Statystyki zakażeń nie napawają wakacyjnym optymizmem

Nie przegap: Niezwykły futrzany bohater pomógł polskim żołnierzom. Przecierał im szlaki, nosił ciężary i pocieszał w najtrudniejszych chwilach