Te informacje na pewno zszokują niejednego z nas. Wiadomo już, co z naszymi pieniędzmi. Sprawa brzmi naprawdę źle. O czym mowa?

Co się dzieje ze środkami z ZUS?

Niewiarygodne, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Portal Pikio dotarł do pracownika ZUS, który poinformował, co dokładnie dzieje się z naszymi pieniędzmi. Sprawa nie brzmi dobrze.

Osoby, które czekają na swoją gotówkę z ZUS, będą niepocieszone. Jedna pomyłka spowoduje, że może się okazać, że przyjdzie na nie poczekać. Niestety, niemało – nawet pół roku.

Pieniądze. Źródło: Youtube
Pieniądze. Źródło: Youtube

Mowa o świadczeniach opiekuńczym i chorobowym. Ta informacja z pewnością nie spodoba się wielu z nas, tym bardziej, że nie mamy na nią wpływu – wszystko spowodowane jest błędem ZUS.

Chodzi o to, że w ZUS nie założono, że może być konieczna praca zdalna podczas drugiej fali pandemii koronawirusa. To oznacza, że pracownicy nie posiadają niezbędnego sprzętu, co z kolei skutkuje sporymi opóźnieniami w wypłacaniu Polakom pieniędzy.

To informacja tym gorsza, że spora część z nas czeka na zasiłki opiekuńcze przyznawane rodzicom dzieci, które uczą się zdalnie, lub świadczenia chorobowe. Co więcej – ZUS wypłaca także niektóre tarcze antykryzysowe.

Pracownicy ZUS nie ukrywają – na pieniądze trzeba będzie poczekać, może to być i pół roku. Wszystko przez liczne zwolnienia lekarskie wśród urzędników i ogólny strach przed COVID-19, przez który wielu z nich nie zjawia się w pracy, najczęściej nie mają oni zaś sprzętu do pracy w domu.

Pieniądze. Źródło: Youtube
Pieniądze. Źródło: Youtube

To też może cię zainteresować: NIESPODZIEWANE ZNIKNIĘCIE PIERWSZEJ DAMY NIE SPODOBAŁO SIĘ WIELU OSOBOM. DLACZEGO AGATA DUDA WYSZŁA W ŚRODKU UROCZYSTOŚCI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZATRWAŻAJĄCY INCYDENT NA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE. FUNKCJONARIUSZ OMYŁKOWO POSTRZELIŁ FOTOREPORTERA. RZECZNIK STOŁECZNEJ POLICJI PRZEPRASZA

O tym się mówi w Polsce: WIELU POLAKÓW MOŻE STRACIĆ WSZYSTKIE SWOJE OSZCZĘDNOŚCI. RZECZNIK FINANSOWY INFORMUJE O POWAŻNYM PROBLEMIE

O tym się mówi na świecie: IVANKA TRUMP STRACIŁA STATUS I PRACĘ W BIAŁYM DOMU. CO TERAZ ZROBI CÓRKA I DORADCZYNI BYŁEGO PREZYDENTA

Z życia gwiazd: MARGARET ZNÓW ZASKOCZYŁA FANÓW. NA JEJ PROFILU W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH POJAWIŁ SIĘ ODWAŻNY POST