Policja skomentowała sprawę księdza, który wczoraj, uzbrojony, ruszył na osoby biorące udział w strajku kobiet w Czernikowie. Wszystko już jasne.

Ksiądz z bronią wystąpił przeciw protestującym

Portal Pikio dotarł do informacji, jak rzeczywiście wyglądał przebieg zdarzeń podczas wczorajszych protestów w Czernikowie. Gdy uczestnicy strajku przechodzili obok kościoła, duchowny po prostu ruszył na nich z bronią.

Policjant. Źródło: Youtube
Policjant. Źródło: Youtube

W tej małej miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim odbywał się protest przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który zapadł 22 października. W świetle tego wyroku kobiety będą zmuszane do rodzenia ciężko chorych, zdeformowanych lub martwych dzieci, nie będą miały prawa decydować o własnym ciele i wybrać, czy w momencie wykrycia poważnych wad płodu są gotowe na taki heroizm.

Protestujący szli ulicami miasta. Gdy przechodzili obok kościoła, ksiądz po prostu chwycił w dłoń coś przypominającego broń i ruszył w kierunku uczestników strajku.

53-letni ksiądz został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli 6 sztuk broni, wszczęto również postępowanie w kierunku gróźb karalnych.

Ksiądz/screen Youtube
Ksiądz/screen Youtube

Jak udało się ustalić policji, w posiadaniu księdza znajdowała się wiatrówka i broń myśliwska. Sam duchowny groził nie tylko uczestnikom strajku, ale także funkcjonariuszom policji.

Wszystko to wydarzyło się obok parafii św. Bartłomieja w Czernikowie w środę wieczorem.

Już wcześniej ksiądz okrył się niechlubną sławą, gdy obrażał wiernych, a także z góry narzucił, ile powinni dawać na kolędę. Podobno podczas mszy musieli dawać ofiary w podpisanych kopertach.

To też może cię zainteresować: GDAŃSK: GZDIZ PRZYPOMINA O ŁATWYM SPOSOBIE NA ZNALEZIENIE MIEJSCA OSTATNIEGO SPOCZYNKU BLISKICH. WYSTARCZY SKORZYSTAĆ Z WYSZUKIWARKI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RATOWNIK MEDYCZNY OPUBLIKOWAŁ ZDJĘCIE, KTÓRE WYWOŁAŁO POWSZECHNE OBURZENIE. TAKIE RZECZY DZIEJĄ SIĘ W SZPITALACH W PANDEMII, NIE DO ZAAKCEPTOWANIA

O tym się mówi w Polsce: CZY RZĄD ZNA JUŻ DOKŁADNĄ DATĘ POWROTU UCZNIÓW DO SZKÓŁ? KIEDY SKOŃCZY SIĘ ZDALNE NAUCZANIE I KTÓRE KLASY PIERWSZE ZASIĄDĄ W SZKOLNYCH ŁAWKACH

O tym się mówi na świecie: WATYKAN WYDAŁ OFICJALNE OŚWIADCZENIE W SPRAWIE BOŻEGO NARODZENIA. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: KAROL STRASBURGER MA POWAŻNE OBAWY O PRZYSZŁOŚĆ CÓRKI I ŻONY. PODZIELIŁ SIĘ NIMI W SZCZERYM WPISIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH