Pandemia koronawirusa wpłynęła na każdy aspekt naszego życia. Trwa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której ogłoszone zostały już nowe obostrzenia.

Okazało się, że jeszcze niedawno wprowadzone zmiany, czyli m.in. podział kraju na strefy żółte i czerwone, ograniczanie limitów uczestników wesel, nauczanie zdalne lub hybrydowe, zarządzenie limitów w komunikacji zbiorowej, noszenie maseczek oraz zamknięcie basenów na siłowni, niewiele dały.

Adam Niedzielski. Źródło: Youtube
Adam Niedzielski. Źródło: Youtube

W ciągu minionej doby potwierdzono 13 632 przypadków koronawirusa oraz 153 zgony spowodowane koronawirusem lub współistnieniem COVID-19 przy innych chorobach.

Kolejne obostrzenia dla Polaków

Jak przypomina portal Pikio, konferencja prasowa trwa od 11:00. Zebrali się na niej członkowie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a na czele stanął premier Mateusz Morawiecki.

Nowe obostrzenia wejdą w życie od jutra, czyli 24 października. Będą one bardzo surowe.

Wiadomo już, że na terenie całego kraju będzie obowiązywać strefa czerwona. Co więcej, dzieci do 16. roku życia będą mogły wychodzić z domów w godzinach 8:00-16:00 tylko z dorosłymi.

Ponadto branża gastronomiczna zostaje niemal całkiem zamknięta – będzie mogła pracować jedynie, oferując dania na wynos oraz z dowozem. Póki co to decyzja na 2 najbliższe tygodnie, z możliwością przedłużenia.

Premier Mateusz Morawiecki. Screen:YouTube
Premier Mateusz Morawiecki. Screen:YouTube
Premier Mateusz Morawiecki. Screen:YouTube

Obowiązuje także zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób, podjęto decyzję o zamknięciu sanatoriów.

Co ważne, seniorzy, szczególnie ci powyżej 70. roku życia, jeśli nie pracują, są proszeni o pozostanie w domach, chyba, że będą musiały z nich wyjść.

Jeśli chodzi o cmentarze - premier zapowiedział, że decyzja zapadnie w następnych dniach.

To też może cię zainteresować: EKSPERCI CHCĄ STWORZYĆ NOWĄ, CZARNĄ STREFĘ, DO KTÓREJ TRAFI MIĘDZY INNYMI WARSZAWA. CO TO OZNACZA? NA JAKIE OBOSTRZENIA NALEŻY SIĘ PRZYGOTOWAĆ

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: SENIORZY NIE BĘDĄ MOGLI WYCHODZIĆ Z DOMU? POJAWIŁY SIĘ ZASKAKUJĄCE DONIESIENIA MEDIALNE O PLANOWANYCH OBOSTRZENIACH. CO NAS CZEKA

O tym się mówi w Polsce: TYSIĄCE EMERYTÓW MOŻE LICZYĆ NA DODATKOWE 200 ZŁOTYCH CO MIESIĄC. KOMU BĘDĄ PRZYSŁUGIWAŁY

O tym się mówi na świecie: KARMIŁA ICH I TROSZCZYŁA SIĘ, A NAWET POŻYCZAŁA PIENIĄDZE. A KIEDY ZOSTALI PANAMI, ZACZĘLI WARCZEĆ. „KIEDY ODEJDZIESZ TY I TWOJA PANI”

Z życia gwiazd: RADEK MAJDAN TRAFIŁ DO SZPITALA. MAMA SPORTOWCA ZDRADZA STAN ZDROWIA SYNA