Coraz bliżej jest już 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych – dzień ustawowo wolny od pracy, podczas którego Polacy odwiedzają groby swoich bliskich.

Niestety, w tym roku ze względu na pandemię sytuacja wydaje się dużo bardziej skomplikowana. Szczególnie, że – poza korkami, które można zaobserwować co roku 1 listopada – na cmentarzach i w kościołach skupiają się duże grupy ludzi, co w czasie pandemii nie wydaje się być najlepszym pomysłem.

Dywagowano, czy cmentarze powinny zostać zamknięte, zastanawiano się także nad wprowadzeniem dodatkowego dnia wolnego, 2 listopada, by nieco rozłożyć obłożenie ludzi na cmentarzach.

Cmentarz. Źródło: popularne.pl
Cmentarz. Źródło: popularne.pl
Cmentarz. Źródło: popularne.pl

Jak będą wyglądać tegoroczne obchody Wszystkich Świętych?

Decyzja dotycząca cmentarzy na Wszystkich Świętych z pewnością była trudna – tradycja odwiedzania grobów bliskich jest mocno zakorzeniona w Polakach, a jednocześnie w dobie pandemii jest to obarczone sporym ryzykiem.

Wielu z nas dalej nie wie, czy odwiedzi cmentarze – wszak po pierwsze, nie wiadomo, czy będą one otwarte, a po drugie – może się okazać, że Polacy odwiedzą je naprawdę tłumnie. Co zrobić w takiej sytuacji?

Zapowiadano, że najlepiej wybrać się na groby kilka dni przed lub po 1 listopada. Ale czy będzie taka możliwość?

Portal Pikio przypomina, że nowe obostrzenia poznamy podczas dzisiejszej konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia.

Cmentarz/ YouTube: Telewizja Kutno
Cmentarz/ YouTube: Telewizja Kutno
Cmentarz/ YouTube: Telewizja Kutno

Rzecznik rządu został spytany, co z cmentarzami – czy będą zamknięte? Odpowiedział, że nie doczekamy się żadnych wytycznych podczas konferencji.

- W tej chwili nie ma decyzji, żeby zamknąć cmentarze 1 listopada. Dziś taka decyzja na pewno ogłoszona nie będzie. Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego takiej decyzji nie rekomendował – tłumaczył Piotr Muller.

To też może cię zainteresować: EKSPERCI CHCĄ STWORZYĆ NOWĄ, CZARNĄ STREFĘ, DO KTÓREJ TRAFI MIĘDZY INNYMI WARSZAWA. CO TO OZNACZA? NA JAKIE OBOSTRZENIA NALEŻY SIĘ PRZYGOTOWAĆ

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: SENIORZY NIE BĘDĄ MOGLI WYCHODZIĆ Z DOMU? POJAWIŁY SIĘ ZASKAKUJĄCE DONIESIENIA MEDIALNE O PLANOWANYCH OBOSTRZENIACH. CO NAS CZEKA

O tym się mówi w Polsce: TYSIĄCE EMERYTÓW MOŻE LICZYĆ NA DODATKOWE 200 ZŁOTYCH CO MIESIĄC. KOMU BĘDĄ PRZYSŁUGIWAŁY

O tym się mówi na świecie: KARMIŁA ICH I TROSZCZYŁA SIĘ, A NAWET POŻYCZAŁA PIENIĄDZE. A KIEDY ZOSTALI PANAMI, ZACZĘLI WARCZEĆ. „KIEDY ODEJDZIESZ TY I TWOJA PANI”

Z życia gwiazd: RADEK MAJDAN TRAFIŁ DO SZPITALA. MAMA SPORTOWCA ZDRADZA STAN ZDROWIA SYNA