Jak podaje portal "Biznes Info", kiedy mamy do czynienia z ciągle rosnącymi cenami towarów i usłg, okazuje się, że wielu seniorów może zostać zwolnionych z jednej z opłat. Mowa o opłacie abonamentu radiowo-telewizyjnego. Aby uniknąć opłat należy jednak spełnić kilka warunków. Jakich?

Bez opłat abonamentu

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała się wprowadzić pewne udogodnienia dla seniorów. Tym razem nie zamierza za pośrednictwem Poczty Polskiej ścigać osób niepłacących abonamentu RTV, ale zwolnić ich z opłaty. Kto może na to liczyć?

Na niepłacenie abonamentu RTV mogą pozwolić sobie osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury. To ostatnie jednak nie wystarczy, wypłacane świadczenie nie może przekroczyć połowy przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w naszym kraju, podawanym przez GUS.

YouTube

W 2019 roku średnie wynagrodzenie wynosiło 4918,17 zł brutto, co oznacza, że jego połowa wynosiła dokładnie 2459,09 zł brutto. Emeryci pobierający świadczenia poniżej tej kwoty mogą udać się do Placówki Pocztowej, gdzie po dopełnieniu niezbędnych formalności nie będą musieli już opłacać abonamentu.

Abonamentu nie trzeba będzie opłacać od kolejnego miesiąca po tym, jak dopełnimy wszelkich niezbędnych formalności. Jeśli złożymy wniosek w październiku już od listopada będziemy zwolnieni z konieczności opłacania abonamentu RTV.

YouTube

Jak oceniacie takie rozwiązanie? Jesteście zwolennikami całkowitego zniesienia abonamentu RTV?

To też może cię zainteresować: Jakie zmiany czekają seniorów w 2021 roku? Nowe zasady dotyczące emerytur

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy powinniśmy obawiać się przepowiedni? Co takiego zobaczył w swoich wizjach Ojciec Pio i czy już niebawem się sprawdzą

O tym się mówi w Polsce: Obrady sejmowej komisji zakończyły się prawie dwunastu godzinach prac. Jakie zmiany czekają nas w najbliższych dniach

O tym się mói na świecie: Wstrząsające nagranie z jednego z kościołów. Aż trudno uwierzyć w to, jak zachował się duchowny wobec niemowlęcia. Wszystko widać na filmie