Jak podaje portal "Pikio", uczestnicy chrztu nie dowierzali własnym oczom. To, w jaki sposób zachował się ksiądz względem małego dziecka, nie mieści się w głowie. Nagranie ze zdarzenia odbiło się szerokim echem na całym świecie. Nikt nie jest w stanie pojąć, jak ksiądz mógł postąpić tak wobec bezbronnego niemowlęcia.

Wierni błagali duchownego, żeby przestał

Do wydarzenia doszło 17 października w Limassol na Cyprze. Rodzice chrzczonego wówczas dziecka z pewnością zapamiętają ten dzień już na zawsze. Zachowanie księdza tak ich oburzyło, że nie mogli milczeć i opowiedzieli, czego doświadczyli.

W czasie chrztu ksiądz bardzo gwałtownie podrzucił nagie niemowle, by po chwili zanurzyć je całe w chrzcielnicy wypełnionej wodą święconą. Zrobił to kilkukrotnie, choć wszyscy uczestnicy ceremonii błagali, żeby tego nie robił. Niemowle było tym przerażone, a uczestnicy chrztu przekonani, że kapłan je utopi.

"Dzisiaj ochrzciłam moje dziecko!! Zobaczcie tego '"ojca" jak bije dziecko, wszyscy do niego krzyczymy, a on odpowiada "tak chrzczę" !! Dziecko oczywiście było czerwone na całym ciele!" - taki opis zamieściła matka niemowlęcia pod przerażającym nagraniem, które obiegło cały świat.

Σήμερα βάφτισα το μωρό μου!!Δεστε αυτός ο "πάτερ" πως χτυπά το μωρό,να του φωνάζουμε όλοι,να του λέμε σιγά το μωρό και να μας απαντά έτσι βαφτίζω εγώ!! Το μωρό εννοείται ότι μετα ήταν ολοκόκκινο σε όλο του το σώμα και σε σοκ!!😡 Αυτός ο άνθρωπος είναι ο πάτερ της παλόδιας και μας χάλασε την πιο όμορφη μέρα!! Όσο για τον τρόπο του ήταν γενικα απαίσιος!!

Posted by Ntina Shitta on Sunday, October 18, 2020

Internauci oburzeni

Internauci, którzy obejrzeli nagranie również nie kryli oburzenia zachowaniem duchownego. Nie mogą zrozumieć wręcz okrutnego zachowania kapłana i tego, że nie reagował on na błagania rodziców. Pojawiły się informacje, że para złożyła na duchownego skargę.

18 października duchowny udzielił wywiadu lokalnej telewizji, w którym przeprosił rodziców maleństwa. Podkreślił, że nie miał zamiaru srzywdzić dziecka, choć jak przyznał malec o mało nie wyślizgnął mu się z rąk.

"Prawda jest taka, że ​​w pewnym momencie dziecko prawie wyślizgnęło się z moich rąk i jak widać na wideo, położyłem mu rękę pod biodrem, aby je chronić" - cytuje słowa kapłana portal "Pikio".

Επειδη με ρωτατε,ναι εννοειται τον καταγγειλαμε και ελπιζουμε ΚΑΝΕΝΑ αλλο μωρακι να μην ΞΑΝΑΠΑΘΕΙ ετσι!!Θεωρω οτι εμεις...

Posted by Ntina Shitta on Wednesday, October 21, 2020

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: