Jak podaje portal "Pikio", Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd podjął decyzję dotyczącą szczepień dla seniorów oraz zapowiedział podjęcie działań dotyczących działania "korpusu wsparcia seniorów".

Zapowiedzi Mateusza Morawieckiego

Już w najbliższy czwartek lub piątek rząd ma przedstawić zasady, na jakich ma działać "korpus wsparcia seniorów". Jego zadaniem będzie m.in. zapewnienie opieki medycznej ozdrowieńcom, a także dostęp do bezpłatnych szczepień przeciwko grypie.

"Będą powstawać ośrodki rehabilitacji pokoronawirusowej; w najbliższych dniach przedstawię założenia Korpusu Wsparcia Seniorów. Mamy zakupionych 3 mln szczepionek przeciwko grypie; będą bezpłatne dla seniorów" - powiedział dziś w Sejmie Mateusz Morawiecki, cytowany przez portal "Pikio". Bezpłatne szczepionki pewne są już w tym momencie.

Rząd w najbliższych miesiącach ma się skoncentrować się na służbie zdrowia, ochronie gospodarki i miejsc pracy, a także na zapewnieniu ochrony seniorom. W tym ostatnim obszarze pojawiły się pierwsze rozwiązania, w postaci powstania ośrodka rehabilitacji pocovidej.

"Utworzyliśmy już jeden z pierwszych w Europie ośrodków rehabilitacji pocovidowej. Myślimy o tych, którzy mogą dostać uszczerbku na zdrowi. Już jest pilotaż, który działa i jest czynny" - mówił Morawiecki.

YouTube

Apel do seniorów

Premier zaapelował, żeby seniorzy bez wyraźnej potrzeby nie powinni opuszczać domu. To będzie dla nich najlepszym zabezpieczeniem przed zakażeniem i skutkami choroby, która jest szczególnie niebezpieczna dla osób w podeszłym wieku. Stąd też zdecydowano się na ponowne wprowadzenie "godzin dla seniorów".

"Najbliższe miesiące będą najcięższymi dla polskiego państwa od dziesięcioleci. Nie ma łatwych rozwiązań [...] Nie obiecam, że za kilka miesięcy COVID-19 zniknie, bo tego nikt nie wie. Mogę obiecać, że zrobimy wszystko. Jeśli zrobiliśmy jakieś błędy, to się do nich przyznajemy. Ale zrobimy wszystko, aby chronić naszych obywateli" - powiedział Mateusz Morawiecki.

YouTube

Myślicie, że sprawdzą się czarne scenariusze i pandemia nie odpuści przez dłuższy czas?

To też może cię zainteresować: Sytuacja jest niepokojąca. To już kolejne ognisko zachorowań. Co dalej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące przepowiednie na 2021 rok. Wyjątkowo zgodne wizje różnych jasnowidzów

O tym się mówi: Czy nauka w szkołach podstawowych będzie odbywała się w trybie zdalnym? Premier nie pozostawia wątpliwości, że czas na zmiany