Jak podaje portal "Lelum", uczniowie szkół podstawówek muszą się przygotować na zmiany. Ogłosił je szef Rady Ministrów, premier Mateusz Morawiecki. Przedstawiono plan walki z epidemią koronawirusa na najbliższe kilka dni. Trudno się dziwić tym zapowiedziom w obliczu tego, że tylko w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano ponad 10 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem.

Jak będą funkcjonowły szkoły

W połowie października rząd zdecydował o przejściu na naukę zdalną uczniów szkół średnich oraz studentów. W strefach żółtych od 17 października obowiązuje nauczanie hybrydowe, a w strefach czerwonych nauczanie zdalne (wyjątek stanowią zajęcia praktyczne). Zmiany nie dotknęły wówczas uczniów szkół podstawowych. Teraz to się zmieni.

Czy uczniowie szkół podstawowych przejdą na nauczanie zdalne lub hybrydowe? W rządzie trwają konsultacje w sprawie wysłania uczniów z części szkół podstawowych w kraju na nauczanie zdalne. Decyzja może zapaść już dziś popołudniu, choć my poznamy ją dopiero na czwartkowej konferencji prasowej.

Pixabay

Możliwe scenariusze

Mateusz Morawiecki przedstawia dziś w Sejmie stan walki z epidemią koronawirusa. W trakcie swoich wypowiedzi Premier podsumował co do tej pory udało się zrobić, żeby ograniczyć transmisję wirusa i negatywne skutki rosnącej liczby zachorowań na COVID-19.

"Kierujemy się zdaniem ekspertów i na początku zamknęliśmy dla nauki stacjonarnej szkoły ponadpodstawowe: to jest ponad 1,5 mln uczniów […] Z wysoką dozą prawdopodobieństwa dzisiaj po południu, na kolejnym sztabie kryzysowym, podejmiemy decyzję o tym, że także wyższe klasy szkół podstawowych będą podlegały nauczaniu zdalnemu lub hybrydowemu" - powiedział Mateusz Morawiecki.

Z nieoficjalnych informacji, do jakich udało się dotrzeć portalowi "Rmf 24" wynika, że brane są pod uwagę dwa możliwe scenariusze. W pierwszym z nich nauka zdalna lub hybrydowa miałaby objąć uczniów z klas 7 i 8, w drugim uczniów od klasy 5 do 8. Młodsi uczniowie chodziliby do szkoły normalnie, tak aby ich rodzice nie musieli brać wolnego w pracy.

YouTube

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

To też może cię zainteresować: Najnowsze doniesienia o zmianach w trakcie pandemii. Mateusz Morawiecki przekonuje, że druga fala stała się faktem, będą nowe obostrzenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zatroskana mama Tomasza Komendy wciąż drży o syna. Nie dzieje się dobrze

O tyms się mówi: Kierowcy powinni uważać na terminy opłat. Wzrasta wysokość kary za niespełnienie tego ważnego wymogu