W czwartek Polacy dowiedzieli się, że wprowadzone zostaną nowe nakazy i zakazy w związku z epidemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali, że wejdą one w życie w sobotę i w poniedziałek.

Ministerstwo zdrowia przekazało ważny komunikat

Nie od dziś wiadomo, że najbardziej narażoną grupą na zarażenie koronawirusem są seniorzy. Dlatego Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny komunikat, w którym poprosili starsze osoby, aby ograniczyli oni wyjścia z domu.

Dodatkowo każdy z nas powinien pamiętać, że 15 października powróciły godziny dla seniorów. Każdego dnia od 10:00 do 12:00 w sklepach obsługiwane będą tylko osoby powyżej 60. roku życia.

Godziny dla seniora/ https://wiadomosci.onet.pl/
Godziny dla seniora/ https://wiadomosci.onet.pl/
Godziny dla seniora/ https://wiadomosci.onet.pl/

Jednak same godziny dla seniorów nie ochronią ich przed koronawirusem. W końcu mogą oni podróżować komunikacją miejską z młodymi ludźmi. Dlatego tak ważne jest zalecenie ministerstwa zdrowia, aby osoby w podeszłym wieku unikały zbiorowisk i wychodziły z domu tylko w razie konieczności.

Koronawirus wciąż sieje panikę

W ostatnich dniach w Polsce padają kolejne rekordy zarażeń koronawirusem. Z najnowszych danych przekazanych przez Ministerstwo zdrowia wynika, że w ciągu ostatnich 24 godzin w naszym kraju przybyło aż 9622 przypadków zakażenia koronawirusem.

Ponadto zmarło 6 osób z powodu koronawirusa oraz 78 osób z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami.

ℹ Mamy 9622 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1485), małopolskiego...

Posted by Ministerstwo Zdrowia on Saturday, October 17, 2020

To również może Cię zainteresować: MEDIA OBIEGŁA NIEPOKOJĄCA INFORMACJA.JAROSŁAW PINKACH W "RADIU ZET" O NOWYCH RESTRYKCJACH: "TO POWINNO BYĆ WPROWADZONE W MIARĘ SZYBKO"

Portal „Życie” pisał również o: CHCIELI WYNIEŚĆ KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW GRZYBÓW Z LASU, ZAREAGOWAŁA STRAŻ LEŚNA! PIĘKNE BOROWIKI SKONFISKOWANE, GRZYBIARZE ODPOWIEDZĄ ZA SWÓJ CZYN

Jak informował również portal „Życie”: TRAUMATYCZNA HISTORIA KOBIETA UGRYZIONEJ PRZEZ ROBAKA W TRAKCIE PRAC OGRODOWYCH. W KILKANAŚCIE GODZIN PO POWROCIE DO DOMU TRAFIŁA NA STÓŁ OPERACYJNY