Portal BiznesInfo przekazał, że znana jest już stawka minimalnego wynagrodzenia w 2021 roku. Niedawno zostało bowiem uchwalone rozporządzenie mówiące o najniższej krajowej oraz o minimalnej stawce godzinowej, jaka ma obowiązywać już od stycznia.

O ile więcej będziemy mogli zarobić?

Jak informuje portal Strefa Biznesu, wysokość minimalnego wynagrodzenia jest ważna nie tylko ze względu na zarobki w przypadku zatrudnienia na umowę o pracę. Jak się okazuje, to właśnie minimalna pensja określa także to, ile dana osoba zarobi na umowie zlecenie. Od jej wysokości obliczane są także bonusy, dodatki, premie oraz kary.

Nie ulega wątpliwości, że Polacy liczyli na dość duże podwyżki, co zresztą jeszcze niedawno obiecywał rząd. Niestety, obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa mocno zrewidowała te plany.

Radość czy rozczarowanie?

Jak przekazuje portal BiznesInfo, od stycznia 2021 roku minimalna pensja będzie wynosić 2800 złotych brutto – przy umowie o pracę na pełen etat. W przypadku zawarcia umowy cywilno – prawnej stawka godzinowa będzie wynosić w takim przypadku 18,30 brutto.

Jak się okazuje, pensja minimalna wzrośnie więc tylko o 200 złotych brutto, w porównaniu z bieżącym rokiem. Dodatkowo rząd nie przewiduje podwyżek płac w sferze budżetowej.

Rząd przekazał także informacje na temat wskaźnika waloryzacji emerytur. Już 1 marca 2021 roku będzie on wynosić zaledwie 10,383%.

Czy to ostateczne słowo rządu? Wydawać się może, że tak. Co prawda mogą zostać jeszcze wprowadzone zmiany w wysokości płacy minimalnej na przyszły rok. Zmiany te muszą jednak powodować podwyżkę płacy minimalnej, a zarówno rząd, jak i pracodawcy przyznają, że w obecnej sytuacji niemożliwe jest podniesienie minimalnego wynagrodzenia do 3000 złotych, czego oczekiwały związki zawodowe.

Jak informował portal "Życie ": ZASTOSOWANIE SIĘ DO SŁÓW TEGO DUCHOWNEGO MOŻE MIEĆ OPŁAKANE SKUTKI. DLACZEGO KSIĄDZ POSTANOWIŁ SZERZYĆ DEZINFORMACJĘ

Przypomnij sobie: POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI NA NOWE OBOSTRZENIA. NOSZĄC MASECZKĘ NIE WOLNO NAM JEŚĆ I PIĆ. CZY JEDNAK SĄ TO WSZYSTKIE ZAKAZY, KTÓRE OBECNIE PANUJĄ

Portal "Życie " pisał również: MAGDA GESSLER NIE MOŻE WYJŚĆ Z PODZIWU. ZNANA RESTAURATORKA POGRATULOWAŁA NASZEJ WIELKIEJ TENISISTCE - IDZE ŚWIĄTEK. FANI SĄ POD WRAŻENIEM