Tadeusz Rydzyk to jeden z najbardziej znanych polskich duchownych. Ksiądz jest także doktorem nauk teologicznych oraz wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ponadto, jest założycielem i dyrektorem rozgłośni radiowej - Radio Maryja oraz Telewizji Trwam.

Tadeusz Rydzyk to duchowny zajmujący się różnego typu działalnością. Niektóre jego posunięcia spotykają się z aprobatą wiernych, inne potrafią wzbudzać spore kontrowersje.

75-letni duchowny już od 30 lat kieruje działalnością Radia Maryja. Teraz w mediach pojawiły się nowe sensacyjne doniesienia dotyczące finansów kapłana-biznesmena.

Tadeusz Rydzyk. Źródło: Youtube
Tadeusz Rydzyk. Źródło: Youtube

Tadeusz Rydzyk straci ogromne pieniądze?

Jak donosi portal WTV, Tadeusz Rydzyk może obawiać się teraz o pieniądze. Dlaczego?

Okazuje się, że jeden z najsłynniejszych polskich duchownych nie może już odprawiać mszy świętych w części Kanady przez swoje ksenofobiczne oraz antysemickie wypowiedzi, jakie głosił na antenie Radia Maryja.

Rekin biznesu zapewne mocno to odczuje, gdyż wielu wiernych właśnie spoza granic kraju wpłacało mu pieniądze, a w Kanadzie nie brakowało jego fanów.

Wszystko za sprawą Thomasa Lukaszuka, czyli kanadyjskiego polityka polskiego pochodzenia. To właśnie on ogłosił, że kanadyjski kościół nie będzie tolerować zachowań księdza Tadeusza Rydzyka i jego nienawistnych wypowiedzi.

Tadeusz Rydzyk. Źródło: Youtube
Tadeusz Rydzyk. Źródło: Youtube

Richard Smith, biskup Edmonton, uchwalił dekret, wskutek którego stacja Radio Maryja nie będzie odbierana w miejscach, w których jest najwięcej Polonii. Od decyzji próbował odwołać się ambasador RP w Kanadzie, Andrzej Kurnicki, jednak decyzja jest już nieodwołalna.

- Tę radiostację można odbierać we większości prowincji Ontario, na terenie której znajduje się stolica Ottawa oraz Toronto, a więc największe miasto w kraju. To również duże ośrodki polonijne – poinformował Lukaszuk.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KOLEJNA SZKOŁA Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM. TYM RAZEM ZACHOROWAŁA NAUCZYCIELKA

Jak informował portal Życie: TAKIEJ DIAGNOZY CHYBA NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. MAMA CHOREJ DZIEWCZYNKI PRZESTRZEGA RODZICÓW I APELUJE, ABY DBALI O ZDROWIE SWOICH DZIECI

Portal Życie pisał również o… ANDRZEJ DUDA GŁĘBOKO ZASMUCONY INFORMACJĄ O ODEJŚCIU WIELKIEGO POLAKA. "ŻEGNAMY DZIŚ CZŁOWIEKA NIEZWYKLE ZASŁUŻONEGO"