Sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Polsce wciąż jest niezwykle napięta, a to sprawia, że wszyscy bacznie obserwują, co dzieje się w miejscach, w których istnieje spora szansa zarażenia. Do takich należą szkoły.

Otwarte po niemal półrocznej przerwie placówki oświatowe są miejscami, w których dzieje się obecnie wiele. Niektóre z nich musiały opóźnić rozpoczęcie roku szkolnego przez COVID-19, część pozostaje obecnie zamknięta ze względu na spore ryzyko zarażeniem lub wykrycie koronawirusa u pracowników albo uczniów.

Adam Niedzielski. Źródło: onet.pl
Adam Niedzielski. Źródło: onet.pl

Minister zdrowia zajął stanowisko dotyczące zamknięcia szkół

Otwarcie szkół – a przynajmniej większości z nich – od 1 września niezmiennie wywołuje bardzo silne emocje. Uczniowie, rodzice i nauczyciele boją się o swoje bezpieczeństwo. Co na to minister zdrowia?

Jak przypomina portal Pikio, co rusz podnoszony jest temat zamknięcia szkół, które dopiero co zostały otwarte po niemal półrocznej przerwie. Na temat ewentualnego wprowadzenia nauki zdalnej wypowiedział się minister zdrowia, Adam Niedzielski, nie pozostawiając już żadnych złudzeń.

Minister zdrowia zauważył, że zdaje sobie sprawę z faktu, iż zaniedbano regularne badania oraz działania profilaktyczne, co będzie widoczne w tzw. deficycie zdrowia. Dodał, że rząd tworzy już plan, który ma pomóc naprawić ten problem.

Pierwszym etapem będzie powrót do profilaktyki, a także zachęcanie Polaków do regularnych badań. Co z kolei z chodzeniem do szkół?

Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube

Jak podkreśla Adam Niedzielski, wciąż śledzona jest sytuacja uczniów, nauczycieli i rodziców. Dodał, że przyrost zachorowań związany z powrotem do szkół najprawdopodobniej objawi się z początkiem października i wtedy będzie podjęta decyzja, co dalej.

Wiadomo więc, że jakichkolwiek dalszych kroków i być może zamknięcia szkół możemy spodziewać się w październiku.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KIEDY ZACZNIE DZIAŁAĆ ZASTĘPCZY RUROCIĄG NA MOŚCIE PONTONOWYM? MIESZKAŃCY STOLICY SĄ ZANIEPOKOJENI

Jak informował portal Życie: WARSZAWA: POJAWIAJĄ SIĘ PROBLEMY Z NOWĄ STREFĄ PARKOWANIA NA WOLI. MIESZKAŃCY WARSZAWY MUSZĄ PŁACIĆ KARY MIMO OPŁACENIA PARKOMETRU. O CO CHODZI