Podczas nabożeństwa wydarzyło się coś, co ma miejsce raczej rzadko. Okazuje się, że do kościoła weszła policja. Jaki był powód?

Policja w kościele podczas mszy

Msza trwała w najlepsze, gdy wtem do parafii wkroczyli funkcjonariusze policji. Wszystko dzięki jednemu z parafian. To dzięki jego czujności cała akcja zakończyła się powodzeniem.

Według informacji przekazywanych przez portal Pikio policja musiała działać natychmiastowo. Funkcjonariusze postanowili nie przeszkadzać wiernym w uczestniczeniu w mszy, dlatego akcję przeprowadzili najdelikatniej, jak tylko się dało. Wszystko wyglądało jak w filmie.

Msza święta/screen PublicDomainPictures
Msza święta/screen PublicDomainPictures

Sprawa wydarzyła się w Sosnowcu. To właśnie tam doszło do niestandardowej policyjnej akcji. Zakończyła się powodzeniem dzięki jednemu z czujnych wiernych.

Pewien policjant przebywał w kościele, na mszy. Wtedy jego uwagę przykuł pewien mężczyzna, który również znajdował się na nabożeństwie. Funkcjonariusz rozpoznał, że jest to jeden z poszukiwanych przestępców.

Czym prędzej skontaktował się ze swoimi kolegami, by poinformować ich o obecności mężczyzny. Poszukiwany miał na swoim koncie pobicie ze skutkiem śmiertelnym, a policja poszukiwała go listem gończym.

Zgłoszenie zostało przyjęte, naprędce zorganizowano akcję, która miała pozwolić policjantom na złapanie mężczyzny tak, by nie przeszkadzać wiernym w nabożeństwie.

Funkcjonariusze postanowili nie czekać do końca mszy, by nie stracić szansy na złapanie 44-letniego przestępcy, którego szukano już od kwietnia. Podjęto decyzję o przeprowadzeniu nietypowej akcji, tak, by nikt nie był zagrożony.

Interwencja policji w kościele. Źródło: Youtube
Interwencja policji w kościele. Źródło: Youtube
Interwencja policji w kościele. Źródło: Youtube

- Postępując ostrożnie, tak, by nie doprowadzić do spowodowania zagrożenia dla uczestników mszy, oraz by nie zakłócać jej przebiegu, dyskretnie powiadomił policjantów, którzy przyjechali na miejsce i udzielili mu wsparcia. Podczas czynności mężczyzna nie stawiał oporu, więc zatrzymanie nie wzbudziło zainteresowania uczestników liturgii – informuje policja w Sosnowcu.

44-letni mężczyzna przebywa w areszcie. Następnie poszukiwany trafi do więzienia, w którym będzie przebywać przez trzy kolejne lata.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KIEDY ZACZNIE DZIAŁAĆ ZASTĘPCZY RUROCIĄG NA MOŚCIE PONTONOWYM? MIESZKAŃCY STOLICY SĄ ZANIEPOKOJENI

Jak informował portal Życie: WARSZAWA: POJAWIAJĄ SIĘ PROBLEMY Z NOWĄ STREFĄ PARKOWANIA NA WOLI. MIESZKAŃCY WARSZAWY MUSZĄ PŁACIĆ KARY MIMO OPŁACENIA PARKOMETRU. O CO CHODZI

Portal Życie pisał również o… PRZYKRE SŁOWA POD ADRESEM ALEKSANDRY KWAŚNIEWSKIEJ. CÓRKA PREZYDENTA NIE ZOSTAŁA DŁUŻNA