Sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Polsce wciąż jest niezwykle napięta, a to sprawia, że wszyscy bacznie obserwują, co dzieje się w miejscach, w których istnieje spora szansa zarażenia. Do takich należą szkoły.

Otwarte po niemal półrocznej przerwie placówki oświatowe są miejscami, w których dzieje się obecnie wiele. Niektóre z nich musiały opóźnić rozpoczęcie roku szkolnego przez COVID-19, część pozostaje obecnie zamknięta ze względu na spore ryzyko zarażeniem lub wykrycie koronawirusa u pracowników albo uczniów.

Sytuacja w szkołach woła o pomstę do nieba. O czym mowa?

Jak podaje portal Pikio, w czterech rzeszowskich szkołach wybuchł prawdziwy skandal. Wszystko dlatego, że wykryto w nich koronawirusa, jednak to nie sprawiło, że władze placówek zamierzają podjąć jakiekolwiek kroki. Dlaczego temat został przemilczany?

Koronawirus w szkole, Radom
Koronawirus w szkole, Radom
Koronawirus w szkole, Radom

Choć w czterech placówkach w Rzeszowie wykryto koronawirusa, nikt nie zrobił niczego, by odizolować uczniów albo pracowników, nie wprowadzono kwarantanny, a sanepid nie zadecydował o zawieszeniu zajęć w szkołach.

Mowa o Zespole Szkół Elektronicznych, Zespole Szkół nr 3 (Spożywczych), VI LO i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie. Tylko niektóre osoby objęto nadzorem epidemiologicznym, zaś lekcje prowadzone są normalnie, w szkołach.

- W związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa i braku jakichkolwiek objawów chorobowych u jednego nauczyciela naszej szkoły informuję, że Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie po przeprowadzeniu wywiadów oraz stwierdzeniu o przestrzeganiu reguł sanitarno-epidemiologicznych w szkole uznała, że nie zachodzi potrzeba zmiany wariantu kształcenia – informowała jedna z placówek.

Kwarantannę zastosowano u jednej osoby, tak samo domową izolację.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źrodło: fakt.pl
Szkoła w czasach koronawirusa. Źrodło: fakt.pl
Szkoła w czasach koronawirusa. Źrodło: fakt.pl

- Nauczyciel, u którego stwierdzono zachorowanie na COVID-19, stosował się do zasad zachowania reżimu sanitarnego (zakrywania ust i nosa oraz dystansu społecznego) (…). W związku z tym nie ma podstaw do wydania opinii o możliwości zmiany sposobu nauczania – uważa sanepid.

Na tej podstawie uznano, że nie było zagrożenia zakażenia innych osób. Wciąż nie zamknięto dochodzenia i możliwe, że za jakiś czas lekcje zostaną zawieszone, jeśli zmieni się decyzja sanepidu, jednak nauczyciele placówek już teraz mówią o tym, że utrzymywanie dystansu istnieje tylko na papierze, a oni nie czują się bezpiecznie.

Przypomnij sobie o… RAFAŁ TRZASKOWSKI INTERWENIOWAŁ W JEDNYM Z KLUBÓW W WARSZAWIE. "MOJE MIASTO, WEŹCIE TROSZECZKĘ POD UWAGĘ". ZASKAKUJĄCE NAGRANIE

Jak informował portal Życie: LARA GESSLER NIE JEST JEDYNĄ CÓRKĄ ZNANEJ RESTAURATORKI? CELEBRYTKA POKAZAŁA KOLEJNYCH CZŁONKÓW SWOJEJ RODZINY

Portal Życie pisał również o… MIESZKAŃCY WARSZAWY PONOWNIE ZADECYDUJĄ O INWESTYCJI, JAKA POWSTANIE Z BUDŻETU MIASTA. GŁOSOWANIE NIEBAWEM SIĘ KOŃCZY, LEPIEJ SIĘ POSPIESZYĆ