W dobie pandemii koronawirusa ciężko jest snuć konkretne plany, o czym dobitnie przypominają nam wciąż zmieniające się przepisy, zasady i nowe obostrzenia. Rok szkolny rozpoczął się zaledwie dwa tygodnie temu, jednak nowa, trudna sytuacja daje się już wszystkim we znaki.

Okazuje się, że pandemia mocno daje się we znaki – zarażeń jest coraz więcej, a powrót uczniów do szkół mógł być niezbyt dobrą decyzją… a przynajmniej tak sądzą co niektórzy. Czy ważne słowa ministra potwierdzają ich obawy?

Minister wypowiedział się na temat zamknięcia szkół

Jak informuje portal Pikio, minister zdrowia postanowił skomentować kwestię szkolnictwa teraz, gdy koronawirus dalej nie odpuszcza, a wszystko wskazuje na to, że już niebawem może zrobić się jeszcze groźniej – przewiduje się nadejście drugiej fali pandemii.

Adam Niedzielski/screen YouTube
Adam Niedzielski/screen YouTube

Czy szkoły zostaną zamknięte przez COVID-19? Czy uczęszczanie do nich jest na pewno dobrym pomysłem?

Rodzice, dzieci oraz pracownicy placówek edukacyjnych boją się o to, że staną się one kolejnymi ogniskami koronawirusa. Choć z Ministerstwa Zdrowia płyną kolejne zalecenia, wciąż nie cichną głosy dotyczące ewentualnego zamknięcia szkół.

Tym bardziej, że niebawem do pandemii dołączy grypa – zbliża się sezon chorobowy. Specjaliści apelują, by Polacy zastanowili się nad zaszczepieniem się na grypę. Czy w związku z nadchodzącym sezonem chorobowym oraz drugą falą koronawirusa planuje się zamknięcie szkół?

Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube

- Taki scenariusz (zamknięcie wszystkich szkół – przyp. red.) nie jest w ogóle brany pod uwagę – przekonuje minister zdrowia.

Wszystko ma zostać tak, jak obecnie – w powiatach, w których sytuacja jest nieciekawa, szkoły będą mogły przejść do nauki zdalnej, jeśli ich władze uzyskają zgodę od inspektoratu sanitarnego.

Przypomnij sobie o… RAFAŁ TRZASKOWSKI INTERWENIOWAŁ W JEDNYM Z KLUBÓW W WARSZAWIE. "MOJE MIASTO, WEŹCIE TROSZECZKĘ POD UWAGĘ". ZASKAKUJĄCE NAGRANIE

Jak informował portal Życie: LARA GESSLER NIE JEST JEDYNĄ CÓRKĄ ZNANEJ RESTAURATORKI? CELEBRYTKA POKAZAŁA KOLEJNYCH CZŁONKÓW SWOJEJ RODZINY

Portal Życie pisał również o… MIESZKAŃCY WARSZAWY PONOWNIE ZADECYDUJĄ O INWESTYCJI, JAKA POWSTANIE Z BUDŻETU MIASTA. GŁOSOWANIE NIEBAWEM SIĘ KOŃCZY, LEPIEJ SIĘ POSPIESZYĆ