Dzisiaj pojawiły się bardzo ważne informacje z Ministerstwa Zdrowia dla Polaków. Jest to istotna informacja dla wielu osób, należy wziąć ją sobie do serca – porusza bardzo istotny temat.

Ministerstwo Zdrowia postanowiło zwrócić uwagę Polaków na pewną kwestię przez zamieszczenie alertu w swoich mediach społecznościowych. Jest to przypomnienie, że ludzie z naszego otoczenia mogą potrzebować naszej pomocy. O czym mowa?

Ważny alert od Ministerstwa Zdrowia

Jak przypomina portal Pikio, sytuacja epidemiologiczna w kraju jest cały czas dość napięta, a rękę na pulsie trzyma Ministerstwo Zdrowia. Nie znaczy to jednak, że należy bagatelizować wszystko inne, o czym właśnie postanowili przypomnieć przedstawiciele resortu.

Najnowszy komunikat wskazuje na istotną rzecz – należy troszczyć się o swoich najbliższych, gdyż niekiedy potrzebują naszej pomocy, choć z zewnątrz można tego nie zauważyć.

Ministerstwo Zdrowia zajmuje się dbaniem o ogólne zdrowie i dobrostan Polaków, a więc przygląda się nie tylko aspektowi fizycznemu, ale również psychicznemu. W naszym kraju w dalszym ciągu często osoby przyznające wprost, że korzystają z pomocy psychologów, psychiatrów lub terapeutów, mogą spotkać się z nieprzychylnymi reakcjami, jednak należy pamiętać, że czasami to właśnie specjaliści mogą pomóc osobom, które nie radzą sobie z rzeczywistością.

Dziś, 10 września, obchodzimy Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. To właśnie z tej okazji Ministerstwo Zdrowia przypomina Polakom, jak ważne jest wspieranie swoich bliskich, tak, by – nawet, jeśli mają problemy, a ich zdrowie psychiczne nie jest w najlepszej kondycji – nigdy nie zdecydowali się na ten ostateczny krok.

By wspierać bliskich, którzy – szczególnie w tych trudnych, niepewnych czasach – mogą czuć się źle, być może chorować na depresję lub cierpieć z powodu lęków, nie trzeba wiele. Wystarczy poświęcić im czas i dać zainteresowanie, nie wyśmiewać problemów, które – dla nas błahe – innym mogą spędzać sen z powiek.

Samo spędzanie czasu z osobami cierpiącymi na problemy psychiczne to bardzo wiele – gdy poczują, że są potrzebne, mogą cofnąć się przed tym smutnym krokiem.

Osoby, które potrzebują pomocy psychologa, mogą zadzwonić pod darmowy, całodobowy numer 800 70 2222. To tam dostaną wsparcie.

Przypomnij sobie o… RODZINA I FANI ANDRZEJA STRZELECKIEGO SĄ ZASKOCZENI TAKIM ROZWIĄZANIEM? NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEJ PROPOZYCJI OD PRODUCENTÓW „KLANU”

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: PREZYDENT PRZEDSTAWIŁ PROJEKT PODWYŻKI CEN BILETÓW. KOSZTY MOCNO WZROSNĄ DLA PASAŻERÓW

Portal Życie pisał również o… KRZYSZTOF JACKOWSKI PODZIELIŁ SIĘ PRZERAŻAJĄCĄ WIZJĄ. TO STANIE SIĘ JUŻ JESIENIĄ