Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce ogłoszono na początku marca. Niestety, od tego czasu wirus rośnie w siłę, a jego niszczycielskie działanie jest odczuwalne na każdym kroku.

COVID-19 daje się we znaki Polakom, to za jego sprawą wprowadzono wiele obostrzeń, które jeszcze kilka miesięcy wcześniej brzmiały absurdalnie. Nikt nie sądził, że zajdzie potrzeba wprowadzania tak zdecydowanych działań, i to tak nagle.

Jaka jest nowa strategia walki z koronawirusem?

Warto zauważyć, że koronawirus przez pewien czas zelżał, jednak nie oznacza to, że całkiem zniknął. Teraz, gdy złagodzono obostrzenia, ponownie uderzył z większą siłą. To jeszcze nie wszystko – druga fala dopiero nadejdzie i zbiegnie się w czasie z sezonem grypowym.

Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl

Jak Polska będzie walczyła z koronawirusem? Czy doczekamy się kolejnych obostrzeń, czy może obecne wystarczą?

Jak podaje portal Interia, Ministerstwo Zdrowia ma już na to plan. Przede wszystkim lekarze rodzinni, którzy udzielają teleporad, na podstawie rozmów z pacjentami będą decydowali o tym, czy trzeba przeprowadzić u nich testy na koronawirusa. Co więcej, każdy szpital powiatowy będzie posiadał specjalny oddział dla zarażonych.

Jeśli lekarz zauważy u nas objawy mogące wskazywać na koronawirusa, niemal na pewno trafimy na test na COID-19.

- Wcześniej będzie wywiad, który będzie punktowany, po uzyskaniu pewnych punktów pacjent będzie z automatu kierowany na test. Do tej pory tego nie było, rola lekarza rodzinnego jest nie do przecenienia – zauważa Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Koronawirus. Źródło: Youtube
Koronawirus. Źródło: Youtube
Koronawirus. Źródło: Youtube

Nie wiadomo jedynie, czy wystarczy testów na koronawirusa oraz czy przychodnie nadążą z rejestracją pacjentów na porady telefoniczne.

Druga fala koronawirusa nadejdzie niebawem – przewiduje się, że nastąpi to już we wrześniu.

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: POLICJANT PO SŁUŻBIE POMÓGŁ CHŁOPCU, KTÓRY ZNALAZŁ SIĘ W POTRZEBIE. CO SIĘ STAŁO

Jak informował portal Życie: CENY NAD POLSKIM MORZEM NIE PRZESTAJĄ ZADZIWIAĆ. NA PLAŻY MOŻNA WYKUPIĆ LOŻĘ. ILE KOSZTUJE TAKA PRZYJEMNOŚĆ

Portal Życie pisał również o… PROGRAM "SĘDZIA ANNA MARIA WESOŁOWSKA" ZNAMY WSZYSCY. JEDEN Z BOHATERÓW POPADŁ W KONFLIKT Z PRAWEM. O CO CHODZI