Jak podaje portal "Kraków Nasze Miasto", zakażony koronawirusem jest jeden z pracowników fabryki Amica we Wronkach. Wszyscy, którzy mieli nim kontakt zostali skierowane na kwarantannę. Nie zdecydowano o zamknięciu fabryki.

Zakażenie koronawirusem

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u mieszkańca powiatu szamotulskiego, pracujący w dziale logistyki. Rzecznik prasowy Amiki, Zdzisław Wiese poinformował, że wspomniany pracownik czuje się dobrze, a zakażenie przebiega u niego w sposób bezobjawowy.

Na kwarantannę skierowano wszystkich pracownikow, którzy mieli z nim kontakt. Podjęto również decyzję o zdezynfekowaniu pomieszczeń, w ktorych przebywał zakażony mężczyzna.

YouTube

"Dla wspólnego bezpieczeństwa, zgodnie z naszą procedurą, sporządziliśmy i przeanalizowaliśmy listę pracowników, z którymi zakażony mógł mieć bezpośredni kontakt. Obecnie organizujemy dla nich testy na obecność wirusa. W trosce o ich i nasze bezpieczeństwo podjęliśmy również decyzję, że wszyscy pracownicy z tej listy pozostają w domu i zostaną objęci nadzorem sanitarnym. Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi. Czekamy na dodatkowe informacje z ich strony. Jak tylko pojawią się nowe informacje, będziemy je przekazywać na bieżąco" - informuje w komunikacie swoich pracowników Amica.

Myślicie, że uda się uniknąć nowych zakażeń?

To też może cię zainteresować: Kraków: dobra wiadomość dla turystów. Dorożki mogą wrócić na krakowski rynek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy Poczta Polska bezprawnie ściga Polaków za niepłacenie abonamentu RTV? Wyrok sądu jest bezdyskusyjny

O tym się mówi: Sanepid pilnie poszukuje pasażerów pociągu na popularnej trasie. Osoba z koronawirusem mogła zakazić innych