Osoba ze stwierdzonym później koronawirusem jechała pociągiem PKP Intercity z Wrocławia do Piotrkowa Trybunalskiego. Sanepid jest na tropie osób, które podróżowały tym samym składem na trasie ze stolicy Dolnego Śląska do Białegostoku. To mogą być dziesiątki pasażerów!

Jak informuje dziennik Super Express, chodzi o pociąg, który jechał 4 sierpnia z Wrocławia do Białegostoku. Chodzi o skład PKP Intercity IC 6126/7 Słowacki. Okazało się, że osoba z zakażeniem koronawirusem wsiadła do wagonu nr 6 we Wrocławiu i wysiadła w Piotrkowie Trybunalskim.

Koronawirus w pociągu z Wrocławia do Białegostoku. Pasażer z COVID-19 wysiadł w Piotrkowie Trybunalskim

Ważna informacja dla pasażerów PKP Intercity! Na jednej z popularnych tras pojawił się koronawirus, pociągiem podróżował chory, mógł zarazić wiele osób!

Przez wzgląd na możliwość rozniesienia zakażenia na innych pasażerów, lokalne służby sanitarne zwróciły się do wszystkich, którzy podróżowały pociągiem relacji Wrocław – Białystok, którego odjazd miał miejsce ze stolicy Dolnego Śląska o godzinie 11:25.

Osoby, które wsiadły do tego pociągu są proszone o kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Piotrkowie Trybunalskim (numery telefonów na stronie internetowej PSSE).

Niestety, to nie pierwsza taka sytuacja. Ostatnio pojawiła się również informacja o koronawirusie w innym pociągu PKP Intercity, jadącym z Bielska-Białej do Gdańska. Pasażerowie składu na tej trasie również byli proszeni o kontakt z sanepidem.

To niezwykle ważne, aby podczas podróży transportem publicznym zachowywać pełen dystans wobec innych towarzyszy podróży i stosować się do zaleceń podawanych przez głośniki – zakrywać nos i usta maseczką ochronną lub częścią garderoby.

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY

Przypomnij sobie: ILE TELEWIZJA POLSKA JEST W STANIE ZAROBIĆ NA MECZACH Z LEWANDOWSKIM I BIAŁO-CZERWONYMI? TO NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY, KWOTY WYCIEKŁY DO MEDIÓW

Portal "Życie" pisał również: NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE? SENATOROWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O ZAROBKACH POLITYKÓW