Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, jednak tym razem okazało się, że trzeba zastosować środki ostrożności, których zazwyczaj unika się bez wyraźnej potrzeby. Są już wstępne wytyczne, wiadomo też, że dojdzie do ewakuacji na niezwykle szeroką skalę. O co chodzi?

Pilna, ogromna ewakuacja

Jak podaje portal Pikio, to już potwierdzone informacje. Mieszkańcy jednego z dużych polskich miast dostali pierwsze wytyczne, niebawem zostaną dalej poinstruowani przez służby. Wszystko dlatego, że w pewnym dużym polskim mieście dojdzie do ewakuacji. To raczej niespotykane, jednak teraz wiadomo już, że ze względu na bezpieczeństwo nie będzie wyboru.

Ewakuacja. Źródło: lubochnia.pl
Ewakuacja. Źródło: lubochnia.pl

Za kilka dni nadejdzie czas ewakuacji. Co niektórzy będą musieli pozostawić swoje domy. Trwają staranne przygotowania do akcji na tak dużą skalę.

Wszystko ze względu na prowadzone prace ziemne na Łasztowni w Szczecinie. Trwają one na terenie portowym jednej z prywatnych firm. Pewne znalezisko sprawiło, że konieczne będzie ewakuowanie mieszkańców.

Jak się okazało, przy okazji wspomnianych prac odnaleziono niewybuch lotniczy. Prawdopodobnie pochodzi on z czasów II wojny światowej. Decyzją Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego okoliczni mieszkańcy zostaną ewakuowani w niedzielę, 23 sierpnia.

Będzie to ewakuacja wszystkich w promieniu 1,2 km oraz zatrzymanie ruchu na tym obszarze, zostaną z niego wyłączone również dwa mosty w samym centrum Szczecina. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

„Ewakuacja mieszkańców szczecińskiej starówki od 5 rano, do niedzieli do każdego mieszkania dotrze straż miejska, która poinformuje o akcji. Można przeczekać operację usuwania niewybuchu w hali Szczecińskiego Domu Sportu. W promieniu 1200 m nie będzie można przebywać” – informuje Aneta Łuczkowska, dziennikarka RMF w Szczecinie.

Na ewakuację czekają mieszkańcy 30 budynków. Odbędzie się ona 23 sierpnia między 5:00 a 6:00. Wszyscy znajdą schronienie w Szczecińskim Domu Sportu przy ul. Wąskiej, dokąd będą przewiezieni autokarami, zaś do domów wrócą około 9:00.

Przypomnij sobie o… UOKIK WYDAŁ PILNY APEL. CHODZI O DZIECI. O CO POSZŁO

Jak informował portal Życie: RESORT ZDROWIA OGŁOSIŁ BARDZO ZŁĄ WIADOMOŚĆ DLA WIELU POLAKÓW. W MEDIACH ZAWRZAŁO. O CO CHODZI

Portal Życie pisał również o… AGNIESZKA CHYLIŃSKA PRZEZ LATA NIE UMIAŁA SIĘ ZDOBYĆ NA WYZNANIE. GDY POWIEDZIAŁA PRAWDĘ, WSZYSCY OTWORZYLI USTA ZE ZDUMIENIA