Jak się okazuje, w ubiegły weekend nad morze wybrały się tysiące Polaków. Z tego też powodu kolejki w sklepach były nie do zniesienia.

Problem z zakupami

Wszystkie osoby, które w piątek zapomniały o zrobieniu zakupów musiały zmierzyć się z niebywałym problemem. 15 sierpnia wypada bowiem święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Dzień Wojska Polskiego. Jest to więc dzień wolny od pracy, który w tym roku przypadł w sobotę.

Kolejny dzień, czyli 16 sierpnia to niedziela. Zgodnie z rozporządzeniem rządu również była ona wolna od pracy, a więc nie działały żadne sklepy. Osoby, które nie zrobiły zakupów w piątek miały przed sobą niemałe wyzwanie.

Tłum zgromadził się przed sklepem

Jak donosi portal o2, jeden z czytelników portalu przysłał zdjęcie sprzed sklepu znajdującego się niedaleko plaży w Kołobrzegu. Jak przyznał, chciał kupić zimne napoje, aby ochłodzić się podczas upału, jednak musiał odstać w kolejce prawie 20 minut!

Przed sklepem zgromadził się bowiem pokaźny tłum plażowiczów oraz mieszkańców Kołobrzegu, który zapomnieli o zrobieniu zakupów na zapas.

Co jednak nas cieszy? Czytelnik przyznał, że mimo dużej ilości osób zgromadzonych przed sklepem wszyscy zachowywali odpowiednią odległość i przestrzegali obostrzeń! To świetna wiadomość.

Będąc na wakacjach nie możemy zapominać o tym, że pandemia koronawirusa jest wciąż aktualnym tematem i powinniśmy przestrzegać wszystkich obostrzeń, jakie zostały wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia.

Wśród Polaków nadal nie ustają jednak rozmowy o słuszności utrzymywania zakazu handlu w niedzielę. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Zdjęcie nadesłane przez czytelnika. Źródło: dziejesie.wp.pl

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO ZDROWIA ZDECYDOWAŁO SIĘ NA POWAŻNE ZMIANY. POLACY SĄ ZASKOCZENI TAK POWAŻNYM OŚWIADCZENIEM

Przypomnij sobie: GOŚCIE KOLEJNEGO WESELA ZAKAŻENI KORONAWIRUSEM. CZY ORGANIZOWANIE TAKICH IMPREZ JEST TERAZ NA PEWNO BEZPIECZNE

Portal "Życie" pisał również: SZYKUJĄ SIĘ POTĘŻNE KONTROLE, URZĘDNICY BĘDĄ SPRAWDZAĆ PRZESTRZEGANIE PRAWA. CHODZI O EPIDEMIĘ, MOŻNA DOSTAĆ NAWET DO 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH MANDATU