Jak informuje portal Lelum, osoby które zamierzają budować się po 1 stycznia 2021 roku muszą przygotować się na dość poważne zmiany. O co dokładnie chodzi i czy powinniśmy przygotować się na większe wydatki?

Nowy rok przyniesie kolejne zmiany!

Jak się okazuje, w styczniu wejdzie w życie ostatni, bowiem trzeci etap zmian, jakie są wprowadzane już od dłuższego czasu. Nowe przepisy będą dotyczyły szczególnie tych osób, które w nowym roku zamierzają postawić dom.

Już od stycznia 2021 roku obowiązywać będą przepisy, które mają spowodować spełnienie przez nasz kraj unijnych standardów w zakresie emisji dwutlenku węgla oraz redukcji energii. Osoby, które zdecydują się więc na budowę domu będą musiały zainwestować w energooszczędność swojego budynku. Co to dokładnie oznacza?

Czekają nas ogromne wydatki?

Nowe przepisy będą regulować przede wszystkim to, w jaki sposób ma być ocieplony dom, aby jak najmocniej ograniczyć straty energii. Dodatkowo urządzenia, które będą montowane w domu w znacznej części będą musiały korzystać ze źródeł energii odnawialnej.

Czy zatem Polacy powinni obawiać się tego, że budowanie domu pociągnie za sobą ogromne koszta? Według zapewnień specjalistów nie mamy powodów do niepokoju. Eksperci uspokająją, że zastosowanie wspomnianych rozwiązań spowodowuje, że nasze portfele zostaną odciążone i więcej zaoszczędzimy!

Doskonale wiemy, że obecnie powinniśmy stawiać na ekologiczne rozwiązania i korzystać przede wszystkim z energii odnawialnych. Dzięki temu pomożemy naszemu środowisku i przyczynimy się do poprawy jego funkcjonowania.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO ZDROWIA ZDECYDOWAŁO SIĘ NA POWAŻNE ZMIANY. POLACY SĄ ZASKOCZENI TAK POWAŻNYM OŚWIADCZENIEM

Przypomnij sobie: GOŚCIE KOLEJNEGO WESELA ZAKAŻENI KORONAWIRUSEM. CZY ORGANIZOWANIE TAKICH IMPREZ JEST TERAZ NA PEWNO BEZPIECZNE

Portal "Życie" pisał również: SZYKUJĄ SIĘ POTĘŻNE KONTROLE, URZĘDNICY BĘDĄ SPRAWDZAĆ PRZESTRZEGANIE PRAWA. CHODZI O EPIDEMIĘ, MOŻNA DOSTAĆ NAWET DO 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH MANDATU