Ja podaje portal "Super Express", mieszkańcy jednego z bloków na Pradze-Południe przeżyli chwile grozy za sprawą dużych rozmiarów ptasznika. Pająka zauważyła jedna z mieszkanek bloku przy ul. Łukowskiej.

Pająk ptasznik na Pradze Południe

Kobieta mieszkająca na ul. Łukowskiej wróciła z wieczornego spaceru. Ze zdumieniem i przerażeniem stwierdziła, że na ścianie w przedpokoju jak gdyby nigdy nic chodzi sobie ogromny ptasznik. Bez namysłu wspólnie ze swoimi psami wycofała sie na klatkę schodową, skąd zadzwoniła na straż miejską.

Wezwane na miejsce służby zajęły się ptasznikiem. Niestety nie wiadomo w jaki sposób pająk znalazł się w mieszkaniu kobiety, choć pojawiają się podejrzenia, że mógł wejść przez okno. W związku z tym, że wiele osób traktuje ptaszniki, jako zwierzęta domowe, można przypuszczać, że uciekł komuś z terrarium lub został przez kogoś wyrzucony.

Pixabay

Pająk ptasznik

Ptasznik olbrzymi jest jednym z największych pająków występujących na świecie. Jego tułów mierzy 10 cm, a nogi osiągają nawet 30 cm. Większy od niego jest np. ptasznik goliat. Pająki te żywią się przede wszystkim dużymi owadami.

Służby zapewniają, że pająki te choć wyglądają dość przerażająco, nie stanowią dla ludzi dużego zagrożenia. Ptasznik olbrzymi zazwyczaj nie bywa agresywny, jest dość spokojny i jak wskazują specjaliści nadaje się nawet dla początkujących hodowców.

Pixabay

Chcielibyście przeżyć podobne spotkanie z takim nieproszonym gościem?

To też może cię zainteresować: Kolejny duchowny z koronawirusem. Sanepid i parafia zareagowali natychmiastowo. Trwają procedury

Zobacz, o czym jeszcze pisliśmy w ostatnich dniach: To już ostatni dzwonek na złożenie wniosku. Zostało tylko kilka dni na to, by otrzymać dodatkowe 1400 złotych. Można to zrobić tylko przez internet

O tym się mówi w Polsce: Niespodziewane przemówienie ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego. Padły ważne dla wszystkich rodziców słowa

O tym sie mówi na świecie: Kolejny konflikt w brytyjskiej rodzinie królewskiej? Księżna Kate już nie wytrzymuje