Jak donosi "Pikio", Dariusz Piontkowski wydał niespodziewane oświadczenie w imieniu resortu edukacji. Rodzice i nauczyciele będą zadowoleni, wielu uczniów już mniej...

Minister edukacji zabrał głos w sprawie wrześniowego powrotu dzieci do szkół

Jak oświadczył resort edukacji, szkoły w większości gmin i powiatów będą mogły zacząć normalnie funkcjonować już od początku września. Oznacza to, że uczniowie znowu zasiądą w szkolnych ławkach i będą kontynuowali edukację w trybie stacjonarnym.

Na razie zakażenia występują w większej liczbie tylko w niektórych województwach. Ministerstwo Zdrowia specjalnie wprowadziło dodatkowe regulacje, które mówią o strefach bardziej zagrożonych, nazywanych strefą żółtą i czerwoną, gdzie nieco więcej restrykcji obowiązuje niż w większości Polski. Gdybyśmy spojrzeli na mapę Polski, to jest zaledwie po kilka powiatów.

To dobra wiadomość zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców, gdyż nauczanie zdalne wiązało się z wieloma utrudnieniami, od technicznych począwszy, na organizacyjnych skończywszy. Wielu nauczycieli przyznało, że trudno im było zmotywować uczniów do zdalnego uczestnictwa w zajęciach, nie mówiąc już o weryfikacji samodzielności w odrabianiu prac domowych.

Rodzice natomiast, zobligowani byli poświęcić uwagę obecnym w domu dzieciom podczas lekcji, co utrudniało pracę zawodową tym, którzy podczas narodowej kwarantanny wykonywali swe obowiązki zawodowe w miejscu zatrudnienia.

Minister edukacji zaznaczył, że zasłanianie ust i nosa będzie konieczne jedynie w obszarach, w których występować będzie więcej zakażeń, niż w innych.

Co sądzisz o powrocie dzieci do szkół?

O tym się mówi: Cudowne wieści płynął z rodziny królewskiej. Meghan i Harry nie posiadają się z radości. Czy Meghan spodziewa się dziecka

Zerknij tutaj: Znana prezenterka przechodzi trudne chwile. Marcelina Zawadzka została oszukana. O co chodzi

O tym pisaliśmy: Wielki zmiany w życiu Piotra Kraśko. Dziennikarz żegna się z pracą. Co się stało