Koronawirus nie wybiera ze względu na wiek, płeć, status społeczny czy majątkowy ani stanowisko. Jak się okazuje, zarażony może zostać każdy – nie ma żadnej reguły. Teraz COVID-19 zaatakował w… telewizji państwowej.

Te rewelacje zostały potwierdzone przez władze TVP. Co to oznacza dla stacji, czy jej praca zostanie zawieszona?

Koronawirus w szeregach TVP

Jak podaje portal WP, zarażony to pracownik Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Potwierdzone przez Telewizję Polską informacje zostały uściślone – jak twierdzą rzecznicy, natychmiastowo odizolowano zarażonego.

Trwa walka z koronawirusem / www.deccanherald.com/
Trwa walka z koronawirusem / www.deccanherald.com/
Trwa walka z koronawirusem / www.deccanherald.com/

Telewizyjna Agencja Informacyjna zajmuje się nadzorem powstawania programów informacyjnych, odpowiada również za wydawanie kanału TVP Info. Gdy usłyszano o zarażonym pracowniku, zaczęto zastanawiać się, czy nie wpłynie to na pracę stacji i czy nie będzie musiała zostać ona zamknięta.

Jednak, jak podają przedstawiciele Telewizji Polskiej, zarażony został możliwie jak najszybciej oddzielony od reszty pracowników, a przyszłości stacji nie grozi niebezpieczeństwo.

Według przedstawicieli TVP w trakcie pracy z najwyższą starannością dba się o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Każdy pracownik przed wejściem do budynku ma mierzoną temperaturę, pracuje się w mniejszych zespołach i nie dopuszcza do większych zgromadzeń w miejscu pracy. Polskie Radio w obecnej sytuacji stara się radzić sobie w podobny sposób.

Koronawirus. Źródło: biznes.gazetaprawna.pl
Koronawirus. Źródło: biznes.gazetaprawna.pl
Koronawirus. Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

W ostatnim czasie sporo mówi się o koronawirusie w kontekście nowych zarażeń oraz ognisk COVID-19. Jednak tym razem wygląda na to, że sytuacja została szybko opanowana, a zarażony oddzielony od innych pracowników, co sprawia, że szanse zarażenia są bardzo niewielkie. Prawdopodobnie zatem komunikat, który uspokajał Polaków, będzie mieć pokrycie w rzeczywistości – stacji nie grozi przerwa w nadawaniu, a jej pracownikom - zbiorowa kwarantanna.

Przypomnij sobie o… NADCHODZĄ ZMIANY W ŻYCIU AGNIESZKI WOŹNIAK - STARAK? PRZED GWIAZDĄ POJAWIŁA SIĘ NOWA SZANSA. FANI BĘDĄ ZACHWYCENI

Jak informował portal Życie: PRZYJACIEL PIOTRA WOŹNIAKA-STARAKA UJAWNIŁ JEGO TAJEMNICĘ, O KTÓREJ WIEDZIELI TYLKO NAJBLIŻSI. NIGDY WCZEŚNIEJ O TYM NIE MÓWIONO

Portal Życie pisał również o… TERESA LIPOWSKA W MOCNYM SŁOWACH O PORZUCENIU „M JAK MIŁOŚĆ”! AKTORKA ZDRADZIŁA, CO DZIEJE SIĘ W JEJ RODZINIE