Pandemia koronawirusa wpłynęła na gospodarkę całego świata. Ucierpiał na tym także sektor bankowy, który postanowił podnieść ceny podstawowych usług.

Drożej i ciężej nawet w bankach

Klienci banków muszą przygotować się na podwyżki za usługi placówek. Nie wszystkim się to spodoba. Zmiany dotkną także kredytów. Teraz będzie coraz ciężej otrzymać pieniądze na wymarzony cel. Związek Banków Polskich postanowił zabrać glos w sprawie i powiedzieć, które z najciemniejszych wizji są najbardziej prawdopodobne.

Pieniądze. Źródło: Youtube
Pieniądze. Źródło: Youtube

Pandemia koronawirusa spowodowała to, że wszystkie gałęzie gospodarki ucierpiały. Także banki straciły ogromne pieniądze, które teraz próbują odpracować. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polsat News, mowa tutaj o naprawdę ogromnych kwotach.

W raporcie traktującym o wynikach finansowych, pierwsze półrocze 2020 roku przyniosło bankom ogromne straty. Jak się okazuje PKO BP zaliczyło straty w wysokości 700 milionów złotych, natomiast Pekao SA straciło 300 milionów.

Bank ostrzega przed oszustami. Źródło: pomorska.pl
Bank ostrzega przed oszustami. Źródło: pomorska.pl
Bank ostrzega przed oszustami. Źródło: pomorska.pl

Związek Banków Polskich zdradza, że jednym z pozwalających odrobić straty sposobów jest podniesienie stop finansowych. Dodatkowo banki zawieszają możliwości korzystania z darmowych kart oraz o dużych limitach kredytowych. Co więcej bank zamierza także dokładnie zbadać historię kredytową każdego, kto stara się o pieniądze. Będzie to tak skrupulatne, że nawet jedna mała potyczka może pozbawić klienta możliwości uzyskania kredytu. Ponadto wysokość lokat wyniesie jedynie 0,5 procenta, a klienci mogą również ponieść dodatkowe opłaty za niektóre transakcje.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Portal "Życie" pisał również: KONTROLERZY SĄ BEZWZGLĘDNI. MOGĄ ZAPUKAĆ RÓWNIEŻ DO CIEBIE, A KARY SĄ NIESAMOWICIE WYSOKIE