Polska od marca zmaga się z epidemią koronawirusa. Niestety, w ostatnich dniach w naszym kraju odnotowuje się coraz więcej przypadków wirusa z Chin. Jak dalej rozwinie się sytuacja?

Koronawirus nie daje za wygraną

Jak informuje portal Super Express, w ostatnich dniach codziennie mamy do czynienia z ponad 500. nowymi przypadkami koronawirusa w naszym kraju. Sytuacja nie jest więc najlepsza i nadal nikt nie jest w stanie jednoznacznie określić, jak dalej się ona rozwinie.

Niestety, koronawirus wpływa nie tylko na społeczeństwo, ale także na gospodarkę. Ekonomiści nie mają żadnych wątpliwości, co do tego, że świat stoi przed ogromnym kryzysem spowodowanym nowym wirusem. Głos na ten temat zabrał premier Mateusz Morawiecki.

- Nie do końca w Polsce zdajemy sobie sprawę ze zmian, które nadchodzą w gospodarce światowej - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wywiadu dla tygodnika „Sieci”.

- Do tej pory radziliśmy sobie z zagrożeniami bardzo dobrze, być może tak dobrze, że trochę nas to uśpiło. A teraz również możemy zaspać - dodał premier.

Polacy wkrótce przejdą w tryb pracy zdalnej?

Jak się zatem okazuje, rządzący chcą zrobić wszystko, aby zmaksymalizować możliwość pracy zdalnej. Co więcej, Mateusz Morawiecki marzy o tym, aby Polacy mogli załatwić również sprawy urzędowe bez konieczności wychodzenia z domu.

- Marzy mi się Polska, w której obywatel załatwi wszystkie najważniejsze sprawy urzędowe, siedząc z kubkiem kawy przed komputerem - wyznał premier.

Jak zatem w najbliższym czasie rozwinie się sytuacja z koronawirusem? Miejmy nadzieję, że uda nam się uniknąć ogromnego kryzysu gospodarczego. Jednak wiele zależy tutaj od nas.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: ZNÓW DROŻYZNA NAD MORZEM? TO NIE SUMA ZA ZAMÓWIONĄ RYBĘ PRZYKUWA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ, CENA ZA DODATEK DO DANIA GŁÓWNEGO ZWALA Z NÓG

Portal "Życie" pisał również: WSZYSCY POLACY BĘDĄ PODLEGAĆ NOWEMU OBOWIĄZKOWI. NOWE ZASADY NIE PRZYPADNĄ DO GUSTU WIELU OSOBOM, ZMIANA BĘDZIE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA ŻYCIE OBYWATELI