Rodzice oraz ich pociechy z niecierpliwością oczekiwali na informacje, które zostały już potwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W czasie wakacyjnych wyjazdów będą obowiązywały ścisłe zasady, których uczestnicy wycieczek oraz ich organizatorzy będą musieli ściśle przestrzegać.

Wakacyjne wyjazdy na zupełnie nowych zasadach

Jak podaje portal Pikio, Ministerstwo Edukacji Narodowej w końcu wszystko wyjaśniło. Już 19 maja wspominano o tym, że w czasie tegorocznych wakacji organizowanie kolonii oraz obozów będzie możliwe, jednak by wyjazd mógł się odbyć, konieczne będzie przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Kolonie. Źródło: viva.pl
Kolonie. Źródło: viva.pl

Trzeba było poczekać na oficjalne informacje, jednak teraz to już potwierdzone – ministerstwo zaznaczyło, że będą obowiązywać niezwykle ważne zasady, i poinformowało, jak mogą wyglądać wyjazdy dla najmłodszych w tym roku.

Jeszcze dwa-trzy miesiące temu nie było pewności, czy wyjazdy dla dzieci w ogóle będą organizowane – ba, nie wiadomo było, jak będą wyglądać wakacje wszystkich Polaków. Jednak od drugiej połowy maja, gdy Ministerstwo Edukacji Narodowej zabrało głos, rodzice już wiedzieli, że mogą planować wyjazdy dla swoich dzieci.

Jak podaje MEN, z obozów, wyjazdów kolonijnych oraz stacjonarnych półkolonii skorzysta łącznie niemal 435 tys. uczniów. Jak informuje Anna Ostrowska, rzeczniczka instytucki, aktualnie w bazie wypoczynku jest ponad 13 tys. zatwierdzonych przez kuratorów zgłoszeń, lecz ciągle przybywają nowe.

Wśród zasad, których trzeba będzie przestrzegać, znajdzie się między innymi obowiązek podawania przez organizatorów wycieczek dokładnych danych na temat miejsca wypoczynku, rodzaju zakwaterowania, opisu warunków sanitarno-higienicznych, podania liczby uczestników, a także kadry.

Wakacje. Źródło: Youtube
Wakacje. Źródło: Youtube
Wakacje. Źródło: Youtube

- Bezpieczeństwo dzieci i opiekunów jest dla nas najważniejsze. Dlatego wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowaliśmy wytyczne dla organizatorów wypoczynku. Opisaliśmy w nich szczegółowe procedury, dzięki którym możliwe będzie ograniczenie ryzyka zakażenia wśród uczestników, a także opiekunów – mówi Anna Ostrowska.

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: BĘDZIE SPORA PODWYŻKA CEN BILETÓW. URZĘDNICY PODEJMUJĄ NOWE DECYZJE W TEJ SPRAWIE

Jak informował portal Życie: OLGA TOKARCZUK ZABRAŁA GŁOS W SPRAWIE LISTU DO RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO. JEJ SŁOWA NIE POZOSTAWIAJĄ WĄTPLIWOŚCI

Portal Życie pisał również o… CZY PRZEWIDYWANIA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO TYM RAZEM OKAŻĄ SIĘ TRAFNE? JAKIE WIEŚCI MA DLA NAS JASNOWIDZ? JEGO WIZJE SĄ ZASKAKUJĄCE