Teraz, w dobie pandemii koronawirusa, gdy wiele osób potrzebuje pieniędzy i nie może pochwalić się ich nadmiarem, każda informacja o dodatkowej gotówce spotyka się ze szczególnym zainteresowaniem ze strony Polaków. Rząd wprowadza nowe rozwiązania, które mają na celu pomoc osobom, które tego potrzebują.

Ponad 6 tysięcy złotych od państwa dla potrzebujących

Jak przypomina portal Pikio, władze wprowadziły nowy dodatek w ramach tarczy antykryzysowej. Osoby, które będą otrzymywać wspomniane świadczenie, muszą spełnić tylko jeden podstawowy warunek. Dodatkowe pieniądze może dostać nawet 6,5 miliona Polaków.

Trzeba przyznać, że przez pandemię koronawirusa wielu przedsiębiorców ma problemy finansowe lub musiało zamknąć firmy ze względu na obecną sytuację. Właśnie dlatego rząd postanowił pomóc tym, którzy tego potrzebują – nie tylko właścicielom firm, ale także pracownikom oraz emerytom.

Emeryt. Źródło: money.pl
Emeryt. Źródło: money.pl
Emeryt. Źródło: money.pl

W ramach tarczy antykryzysowej wprowadzono tzw. świadczenie postojowe, które mogą otrzymać emeryci dorabiający do swojej emerytury lub pracownicy. Może ono zostać wypłacone wszystkim tym, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą albo zatrudnione zostały na umowach cywilno-prawnych.

Warunek jest łatwy do spełnienia – osoby, które pracują na umowie zlecenie lub umowie o dzieło oraz przedsiębiorcy, mogą dostać ponad 6 tysięcy złotych. W Polsce jest 6,5 miliona takich pracowników.

Osoba, która pracuje na umowie zlecenie, otrzyma postojowe zależne od kwoty wynagrodzenia z umowy. W przypadku zarobków wynoszących do 1300 zł pracownik może liczyć na dodatek w wysokości miesięcznej pensji, przy wyższej pensji – można dostać do 2080 zł.

Pieniądze. Źródło: nto.pl
Pieniądze. Źródło: nto.pl

W przypadku wykazania, że otrzymało się mniejszą wypłatę lub środki nie wpłynęły, można otrzymać postojowe aż trzy razy. Ważne, by wykazać również, że umowę zawarło się przez 1 lutego 2020 roku, a przychody wynoszą nie więcej niż 15595,74 zł.

Emeryci na własnej działalności gospodarczej też mogą liczyć na pieniądze, o ile wykażą, że odnotowali 15-procentowy spadek przychodów, a ich przychody są nie wyższe niż 15595,74 zł.

Przypomnij sobie o… CZY POBUDZAJĄCE DZIAŁANIE KAWY MOŻNA WŁOŻYĆ MIĘDZY BAJKI? DIETETYK ROZWIEWA WĄTPLIWOŚCI DOTYCZĄCE AROMATYCZNEGO NAPOJU

Jak informował portal Życie: DZIECI I ZWIERZĘTA W DOMU? TYCH ROŚLIN DONICZKOWYCH LEPIEJ SIĘ WYSTRZEGAĆ, MOGĄ NAROBIĆ WIELE SZKÓD

Portal Życie pisał również o… DODA PRÓBUJE SIŁ W BRANŻY FILMOWEJ. POJAWIAJĄ SIĘ PIERWSZE INFORMACJE NA TEMAT PRODUKCJI FILMU „DZIEWCZYNY Z DUBAJU”