Jak podaje portal „Lelum”, Ministerstwo Zdrowia w ramach kampanii „Planuję długie życie” zamieścił w mediach społecznościowych informacje o tym, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje chorób nowotworowych. Jaka jest recepta na zdrowie?

Ważny komunikat

Resort zdrowia informuje, że na przestrzeni ostatnich kilku lat nadwaga i otyłość stały się realnym problemem i dużym wyzwaniem dla zdrowia publicznego. To właśnie nadmierna liczba kilogramów przyczynia się do pojawienia się wielu niebezpiecznych dla życia człowieka schorzeń. W łatwy sposób można im jednak zapobiec.

W swoim wpisie w mediach społecznościowych Ministerstwo Zdrowia apeluje do Polaków o zmianę nawyków, które realnie przełożą się na stan naszego zdrowia. Jedną z nich jest zamienienie czerwonego mięsa na znacznie zdrowszy drób, nasiona strączkowe oraz ryby, a także na zwiększenie liczby owoców i warzyw w naszej diecie. Dzięki temu zmniejszymy szansę zachorowania na nowotwory złośliwe i powstanie chorób sercowo-naczyniowych.

Wszystko w ramach akcji „Planuję długie życie” ma na celu zmianę nawyków żywieniowych wśród Polaków, a także zwiększyć ich świadomość w zakresie chorób nowotworowych i innych chorób, które mogą mieć wpływ na długość i jakość życia.

Zbilansowana dieta to podstawa

Wiele dotychczasowych badań wskazuje, że różnorodna i dobrze zbilansowana dieta, dostarczająca różnorodnych składników odżywczych wspiera właściwe działanie układu odpornościowego człowieka, co ogranicza ryzyko zachorowania na wiele chorób.

Wyjątek stanowią tu osoby o szczególnych potrzebach żywieniowych, którzy powinni kierować się przede wszystkim zaleceniami lekarzy i dietetyków, pod opieką których się znajdują. Mowa tu m.in. o osobach cierpiących na cukrzycę, zaburzenia w odżywianiu, czy na choroby związane z tarczycą.

Jak podoba się wam kampania prowadzona przez resort zdrowia?

To też może cię zainteresować: Czy pobudzające działanie kawy można włożyć między bajki? Dietetyk rozwiewa wątpliwości dotyczące aromatycznego napoju

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kraków: Ogród Zoologiczny zaprasza zwiedzających. W lato będzie można zobaczyć tam ponad tysiąc zwierząt

O tym się mówi: Nagle zabrakło jednej z najważniejszych postaci wyborów prezydenckich. O sprawie poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego