Informację o nagłej śmierci Romasza Grzelewskiego, wieloletniego dziennikarza, a od pewnego czasu rzecznika prasowego Państwowej Komisji Wyborczej potwierdziła w środowy poranek, 1 lipca szefowa Krajowego Biura Wyborczego, Magdalena Pietrzak.

Środowisko dziennikarskie i mediów w Polsce doskonale znało Tomasza Grzelewskiego, który jako reporter pracował przez ponad dziesięć lat w telewizji Superstacja, gdzie współtworzył programy publicystyczne, na czele z popularnym „Salonem Politycznym”. Tomasz Grzelewski pracował również w stacji Polsat i w TVN. Na początku 2020 roku otrzymał propozycję pracy w charakterze rzecznika Państwowej Komisji Wyborczej.

Media obiegła informacja o nagłej śmierci Tomasza Grzelewskiego, obecnego rzecznika Państwowej Komisji Wyborczej. Jeszcze we wtorek wziął udział w konferencji prasowej.

Nie żyje Tomasz Grzelewski, rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej

Dziennikarza i człowieka mediów żegnają licznie jego koledzy z branży, szczególnie z Superstacji, ale nie tylko. Do kondolencji dołączają się również parlamentarzyści niemal wszystkich opcji.

- Rozmawialiśmy wczoraj o 17:24 o spisie wyborców. O reszcie mieliśmy rozmawiać później, już po wyborach. Słyszę w głowie wczorajsze „trzymaj się, do zobaczenia”. Nie zapomnę Twojej życzliwości na sejmowych korytarzach. Do zobaczenia – napisał na Twitterze Patryk Michalski, dziennikarz RMF FM.

Wśród opinii o Tomaszu Grzelewskim nie można znaleźć żadnej negatywnej.

- Zmarł wieloletni dziennikarz, redaktor, a ostatnio rzecznik PKW p. Tomasz Grzelewski. Człowiek wielkiej klasy, szacunku i życzliwości do innych. Dobra osoba. Wiele razy rozmawialiśmy, zawsze dociekliwy i merytoryczny. Będzie nam Go brakowało. Niech spoczywa w pokoju – napisał Rafał Bochenek, były rzecznik rządu.

Jak informował portal "Wiesz": JEDNA Z SIECI HANDLOWYCH ZAMIERZA OBNIŻYĆ CENY WIELU PRODUKTÓW. ZMIENIAJĄ SIĘ PODATKI, W WIELU PRZYPADKACH SPORO ZOSTANIE NAM W KIESZENI

Przypomnij sobie: HISTORIA WIELKIEJ MIŁOŚCI, KTÓRA WZRUSZA DO ŁEZ. TAKIE UCZUCIE ZDARZA SIĘ RAZ NA MILION, PEWIEN MĘŻCZYZNA NAPISAŁ DLA UKOCHANEJ WIELKIE DZIEŁO

Portal "Wiesz" pisał również: SZYMON HOŁOWNIA ZASKOCZYŁ WSZYSTKICH, TAKA BĘDZIE JEGO DROGA PO NIEDZIELNYM GŁOSOWANIU. NIEOCZEKIWANA SYTUACJA, NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ TAKIEJ DECYZJI