Teraz, w dobie pandemii koronawirusa, wielu Polaków straciło pracę ze względu na sytuację gospodarczą w kraju. Sporo osób znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Rząd próbuje wspomóc tych, którzy potrzebują wsparcia, na różne sposoby.

W ostatnim czasie zaplanowano m.in., że ci, którzy znaleźli się w gorszej sytuacji, mogą liczyć na dodatkowe pieniądze w wysokości 4200 zł. Dodatek solidarnościowy, o którym mowa, bywa także nazywany „dudowym” ze względu na fakt, że sam pomysł wyszedł od prezydenta Andrzeja Dudy.

4200 zł dla niektórych Polaków

Ci, którzy chcą otrzymać 3-miesięczną pomoc od polskiego rządu, muszą pamiętać o złożeniu wniosku przed końcem czerwca. Termin upływa już dzisiaj!

Andrzej Duda/screen Facebook
Andrzej Duda/screen Facebook
Andrzej Duda/screen Facebook

Jak przypomina Super Express, by móc skorzystać z dodatku solidarnościowego, należy złożyć wniosek drogą internetową lub w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Pieniądze podzielone są na trzy tury – po 1400 zł w czerwcu, lipcu oraz sierpniu.

Ci, którzy mogą dostać „dudowe”, to Polacy, którzy po 15 marca otrzymali wypowiedzenie umowy o pracę bądź ci, których umowy o pracę wygasły po wspomnianym terminie. Dodatkowym warunkiem jest również posiadanie ubezpieczeń społecznych z tytułu umowy o pracę przez minimum 60 dni w 2020 roku. Wsparcie nie obejmie osób, które rozwiązały umowę o pracę za porozumieniem stron.

4200 zł, na które mogą liczyć Polacy spełniający kryterium, podzielone jest na 3 raty po 1400 zł każda – za czerwiec, lipiec oraz sierpień. By otrzymać pełną kwotę, należy złożyć wniosek jeszcze w czerwcu – otrzymuje się dodatek najwcześniej za miesiąc, w którym złożyło się dokumenty.

Pieniądze. Źródło: Youtube
Pieniądze. Źródło: Youtube
Pieniądze. Źródło: Youtube

Warto wiedzieć, że dodatek solidarnościowy jest również dla tych, którzy są zarejestrowani w urzędzie pracy jako bezrobotni – wtedy przez okres, w którym będą pobierać „dudowe”, nie otrzymają zasiłków dla bezrobotnych i stypendiów na szkolenia.

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: POLICJA BĘDZIE SPRAWDZAĆ CZY NOSIMY MASECZKI W SKLEPACH. MOGĄ POSYPAĆ SIĘ SPORE MANDATY

Jak informował portal Życie: WYSZEDŁ NA JAW MAŁO ZNANY FAKT DOTYCZĄCY ELENI. NIEWIELE OSÓB O TYM WIE, CO ŁĄCZYŁO PIOSENKARKĘ Z BRATEM JEJ MĘŻA

Portal Życie pisał również o… CZY KINGA DUDA I RODZICE ANDRZEJA DUDY BĘDĄ OBECNI NA WIECZORZE WYBORCZYM PO DRUGIEJ TURZE? CZY PRZYJADĄ, BY DODAĆ MU OTUCHY