Pogoda od kilku dni nie jest dla nas zbyt łaskawa i nieustannie w naszym kraju pojawiają się dziwne zjawiska atmosferyczne. Jedno z nich miało miejsce w Modlnicy.

Od kilku dni jest niebezpiecznie

Od pewnego czasu IMGW nieustannie wydaje alerty o zagrożeniach związanych z gwałtownymi zmianami pogody. Wiele miejscowości walczy z lokalnymi podtopieniami, w wielu innych mieszkańcy muszą uporać się ze stratami jakie powoduje porywisty wiatr.

Największe problemy mają obecnie mieszkańcy Podkarpacia. Wielu z nich zostało bowiem pozbawionych całego dorobku za sprawą powodzi, które obecnie przechodzą przez tamtejsze tereny.

Wczoraj z najbardziej niekorzystnymi warunkami musieli natomiast zmagać się mieszkańcy Małopolski. Jak informuje portal Super Express, w tamtejszym regionie strażacy interweniowali około 270 razy.

Polacy muszą zmagać się z niecodziennymi zjawiskami

Jedno z niecodziennych, a zarazem bardzo groźnych zdarzeń miało miejsce w Pieskowej Skale w Ojcowskim Parku Narodowym. Wskutek dużych opadów potok przybrał na sile i porwał zaparkowany samochód osobowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jedno z bardzo niebezpiecznych zjawisk pojawiło się natomiast na terenie Modlnicy, która znajduje się w powiecie krakowskim. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy tej miejscowości zaobserwowali trąbę powietrzną. Wideo z tego zdarzenia trafiło już do sieci.

- W Modlnicy obserwowano rotującą chmurę stropową o bardzo niskiej podstawie. W połowie nagrania widać również tzw. power flash. Jest to błysk spowodowany zwarciem zrywanych przez wiatr linii elektroenergetycznych. Możliwe więc, że po głębszej analizie potwierdzimy wystąpienie trąby powietrznej - brzmi komunikat opublikowany na Facebooku przez Polskich Łowców Burz.

Jak informował portal „Życie”: POLACY ZAPOMNIELI O ISTNIENIU KORONAWIRUSA? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA PRZYPOMINA, ŻE PANDEMIA NADAL TRWA

Przypomnij sobie: CZY DZIECI POWINNY WRÓCIĆ DO SZKÓŁ PO WAKACJACH? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRALI EKSPERCI

Portal „Życie” pisał również: MINISTERSTWO ZDROWIA PRZEKAZAŁO BARDZO WAŻNE INFORMACJE. O CO DOKŁADNIE CHODZI