Epidemia koronawirusa coraz częściej dotyka polskie duchowieństwo. Ministerstwo Zdrowia i służby sanitarne zdecydowały wiele tygodni temu o zamknięciu kościołów na rzesze wiernych i przez długi czas podczas mszy świętej w świątyni nie mogło przebywać więcej niż 5 osób, później była to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, dziś nie ma już żadnych ograniczeń.

Księża mogą zarazić się koronawirusem mogą dosłownie wszędzie i takie przypadki wciąż mają miejsce. W Polsce pojawił się kolejny przypadek księdza zarażonego COVID-19.

Ksiądz screen: Se.pl
Ksiądz screen: Se.pl
Ksiądz screen: Se.pl

Duchowny zarażony koronawirusem

TVN24 donosi, że kolejny ksiądz został zarażony koronawirusem. Potwierdził to wykonany test. Wierni dowiedzieli się o wszystkim z mediów oraz kartki, która została umieszczona na drzwiach kościoła.

„Msza św. poranna o 6:30 odwołana, będzie tylko wieczorem o 18:00. Z powodu pozytywnego testu COVID-19 u ks. Piotra” – brzmi treść kartki, którą powieszono na drzwiach świątyni pw. Chrystusa Króla w Przeworsku, w województwie podkarpackim.

Okazuje się, że zarażony duchowny to wikary. Strona internetowa parafii informuje, że póki co świątynia jest zamknięta, jednak wywietrzono ją oraz zdezynfekowano.

Koronawirus u księdza. Źródło: polsatnews.pl
Koronawirus u księdza. Źródło: polsatnews.pl

„Od środy 24 czerwca będą odprawiane Msze św. tylko o godz. 18.00. Będzie sprawował Eucharystię kapłan spoza parafii” – brzmi komunikat ze strony internetowej kościoła.

Co więcej, odwołane są wszystkie przygotowania do rocznicy I komunii świętej i biały tydzień. W kościele odbywały się już pierwsze komunie.

Sanepid prosi wszystkie osoby, które były obecne w dniach od 14 do 20 czerwca we wspomnianej parafii, powinny bacznie obserwować swoje samopoczucie oraz niezwłocznie skontaktować się z Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Przeworsku.

„W przypadku pojawienia się niepokojących objawów chorobowych, zwłaszcza takich jak: gorączka, kaszel, duszności, zaburzenia zapachu, smaku, bóle głowy, biegunka lub inne, należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym, podobnie jak w każdym innym wypadku, gdy stan zdrowia budzi wątpliwości” – brzmi fragment komunikatu.

Komunikat sanepidu. Źródło: tvn24.pl
Komunikat sanepidu. Źródło: tvn24.pl

Przypomnij sobie o… ANTEK KRÓLIKOWSKI PODJĄŁ WAŻNĄ DECYZJĘ. CHODZI O NAJWIĘKSZĄ CHLUBĘ PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO. CO SIĘ Z NIĄ STANIE

Jak informował portal Życie: ADAM MAŁYSZ ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE SWOJEGO ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM. „TEN OKRES JEST DLA MNIE DOŚĆ CIĘŻKI, ALE NIE MOGĘ I NIE CHCĘ SIĘ ZAŁAMYWAĆ"

Portal Życie pisał również o… GDAŃSK: DOBRE WIADOMOŚCI Z SANEPIDU. JEST NOWY RAPORT O SYTUACJI W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM