Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku poinformowała, że w rejonie Trójmiasta nie odnotowano żadnych nowych zakażeń.

Z kolei w całym województwie pomorskim w ciągu ostatniej doby trzy osoby otrzymały wynik pozytywny testu na koronawirusa.

Zgodnie z raportem jest to mężczyzna w średnim wieku, który mieszka w powiecie malborskim i był objęty nadzorem epidemiologicznym, a także kobieta i mężczyzna z powiatu nowodworskiego, którzy przebywali na kwarantannie po przyjeździe z kraju spoza UE.

Ich stan zdrowia jest określany jako dobry.

Łącznie w województwie od marca wirusem COVID-19 zakaziły się 646 osoby, z czego zmarło na razie 38.

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia podało rano informację o 298 nowych przypadkach i 16 zgonach. Od początku pandemii zachorowało 33 119 ludzi. Zmarło 1412.

Co należy zrobić w razie podejrzenia zakażenia?

Zgodnie z rządowymi wytycznymi, osoby podejrzewające u siebie COVID-19 powinny skontaktować się z lokalną stacją sanitarno-epidemiologiczną lub całodobową infolinią NFZ pod numerem 800 190 590.

W rejonie Gdańska mamy następujące stacje sanitarno-epidemiologiczne:

- Powiatowa SSE Gdańsk ul. Wałowa 27, tel. 698941776

- Wojewódzka SSE w Gdańsku ul. Dębinki 4, tel. 605602195

Przypomnij sobie o: Kolejny pożar w Gdańsku. W akcji brało udział aż dziewięć zastępów strażaków. Co się wydarzyło

Jak informował portal Życie Gdańsk: Pomorskie: nieludzka biurokracja w akcji. Niepełnosprawny nie dostanie dofinansowania

Portal Życie pisał również o: Z gdańskiego lotniska będzie można polecieć już do kilkunastu miast w Europie. Wiadomo co znalazło się w ofercie