500 plus to popularny program, z którego korzysta wielu Polaków. I choć zasady od zawsze były niemal niezmienne, teraz jego beneficjentów czekają spore zmiany.

Okazuje się, że od teraz zupełnie inaczej będzie kształtować się sprawa wniosków o przyznanie świadczenia. Co dokładnie się zmieni?

Duże zmiany w 500 plus

Jak podaje Lelum.pl, od teraz wnioski, które co roku składało się od 1 lipca, nie będą obowiązywały. To jeszcze nie wszystko – zapewne część osób otrzymujących pieniądze z rządowego programu ucieszy się z wiadomości, że nie będzie trzeba w ogóle składać wniosków.

500 plus. Źródło: natemat.pl
500 plus. Źródło: natemat.pl
500 plus. Źródło: natemat.pl

Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, zaznacza, że według nowych zasad rodzice ubiegający się o 500 plus nie muszą składać żadnych wniosków, by otrzymywać dodatek w kolejnym okresie.

Co więcej, wiadomo, że beneficjenci programu będą dostawali pieniądze do maja 2021 roku bez konieczności składania nowych wniosków – wystarczą te, które zostały już złożone.

Planuje się, że docelowym okresem świadczeniowym dodatku będzie termin od 1 czerwca do 31 maja kolejnego roku, i taki właśnie okres będzie obowiązywać już od 2021 roku.

500 plus. Źródło: gazetaprawna.pl
500 plus. Źródło: gazetaprawna.pl
500 plus. Źródło: gazetaprawna.pl

- Rodzice nie muszą się martwić, w tym roku nie muszą składać nowych wniosków, a gdy przyjdzie na to czas, będziemy szeroko informować o nowo obowiązujących terminach – podkreśliła Marlena Maląg.

Co więcej, po tym terminie składanie dokumentów będzie mogło przybrać znacznie szybszą, uproszczoną formę – jak podkreśla minister, by otrzymywać pieniądze po 31 maja 2021, będzie można nie tylko złożyć wniosek drogą tradycyjną, od 1 kwietnia 2021, ale także online. Dla osób, które dokonają tego przez internet, obowiązywać będzie termin od 1 lutego 2021 roku.

Przypomnij sobie o… IMGW WYDAŁ KOLEJNE OSTRZEŻENIA DLA NASZEGO KRAJU. ZROBI SIĘ NAPRAWDĘ GORĄCO I NIEBEZPIECZNIE, WYSTĄPIĄ BURZE Z GRADEM

Jak informował portal Życie: SYN ZENKA MARTYNIUKA MÓWI O ZAŚLUBINACH. CZY TO JUŻ KONIEC JEGO DOTYCHCZASOWEGO MAŁŻEŃSTWA

Portal Życie pisał również o… NAJWIĘKSZE SEKRETY PIERWSZYCH DAM ORAZ PIERWSZEGO DŻENTELMENA. MAŁO KTO WIE, JAKIE TAJEMNICE SKRYWAJĄ