Nie ulega wątpliwości, że pogoda od kilku dni nas nie rozpieszcza. Nieustannie nasz kraj nawiedzają ulewne opady deszczu oraz nagłe burze. Jak się okazuje na ten moment nie mamy co liczyć na poprawę pogody.

Jak się okazuje, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia, które będą obowiązywać dzisiaj na terenie prawie całego kraju.

Już dziś Polskę znów nawiedzą gwałtowne burze, ulewne deszcze, a nawet grad. Podczas burz możliwe będą także silne porywy wiatru.

Na jakim obszarze obowiązuje pierwszy stopień ostrzeżenia?

Mieszkańcy województw świętokrzyskiego, opolskiego oraz południa województwa dolnośląskiego muszą spodziewać się opadów wynoszących około 50 mm, podczas których może występować wiatr, który w porywach osiągnie prędkość nawet do 70 km/h. Obszary te objęte są pierwszym stopniem ostrzeżenia.

Drugi i trzeci stopień alertu pogodowego

Drugi stopień alertu pogodowego IMGW wydało natomiast dla części województwa małopolskiego oraz całego województwa śląskiego. Opady mogą wynieść dziś nawet 80 mm, podczas których powieje silny wiatr.

Najwyższy, bowiem trzeci alert obowiązuje na terenie południowego województwa śląskiego oraz całego województwa małopolskiego. Na tym terenie mogą wystąpić gwałtowne burze i porywisty wiatr, a opady mogą wynieść nawet 100 mm.

Co więcej, IMGW informuje, że na obszarach na których został ogłoszony pierwszy i drugi stopień ostrzeżenia niewykluczone jest podniesienie stopnia alertu pogodowego.

Pamiętajmy, żeby podczas gwałtownych zjawisk zachować szczególną ostrożność, a najlepiej poszukać schronienia w bezpiecznym miejscu.

To też może cię zainteresować: STAN ZDROWIA ANDRZEJA STRZELECKIEGO NIE JEST NAJLEPSZY. AKTOR WYZNAŁ PRAWDĘ W ROZMOWIE Z TVP

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NIEBEZPIECZNE KLESZCZE LICZNIE WYSTĘPUJĄ W JEDNYM Z POLSKICH MIAST. UKĄSZENIE MOŻE NIEŚĆ ZA SOBĄ POWAŻNE KONSEKWENCJE

O tym się mówi: JEDEN Z BANKÓW OSTRZEGA SWOICH KLIENTÓW. NIEKTÓRZY MOGĄ NAPOTKAĆ NA POWAŻNE PROBLEMY PODCZAS KORZYSTANIA Z BANKOMATU