Wszyscy Polacy z niecierpliwością czekają na długoterminową prognozę pogody na lato. Większość z nas mimo pandemii koronawirusa ma zaplanowane urlopy i chciałoby się dowiedzieć, czy w tym roku wstrzeli się z pogodą i będzie mogła cieszyć się pięknym słońcem, ciepłą aurą, a nawet upałami, czy też będzie to smutny czas siedzenia w domu lub hotelu, gdyż z nieba będzie nieustannie siąpić deszcz i trzeba będzie wyposażyć się w grubsze ubrania, gdyż spadnie temperatura. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował wstępną prognozę pogody na tegoroczne wakacje. To może zaskoczyć wielu Polaków!

Pod koniec czerwca większość Polaków chciałaby znać prognozę długoterminową na kolejne dwa miesiące wakacji. Choć w tym roku mniej z nas wyjedzie na urlopy to wszyscy chcemy wiedzieć, na co się przygotować. To nie będzie łatwy okres!

IMGW przygotowało prognozę długoterminową na lato. Polacy będą zaskoczeni!

Jak informuje portal naTemat.pl, według informacji przekazanych przez rzecznika IMGW Grzegorza Walijewskiego, średnia temperatura w Polsce w lipcu ma być znacznie wyższa niż w zeszłym roku. Sierpień natomiast nie będzie specjalnie różnił się pod względem aury i temperatur od tego samego okresu w poprzednim roku.

Co to oznacza? Wysokie temperatury, włącznie z upałami. Jak wynika z bilansu pogodowego i obliczeń meteorologów z IMGW w zeszłym roku lato było niezwykle ciepłe, a kraju panowały temperatury powyżej spodziewanych norm. Analogię odnajdziemy w tym roku.

Specjaliści z IMGW przestrzegają jednak przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi, których w tym roku może być szczególnie dużo. W ostatnich tygodniach mieliśmy ich przedsmak – ulewne burze, lokalne podtopienia, a nawet trąba powietrzna, która przeszła nad Kaniowem w województwie śląskim. Takich sytuacji w to lato będzie znacznie więcej. Czas zatem bardzo na siebie uważać, a IMGW na bieżąco będzie powiadamiać o zagrożeniach.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: CAŁKIEM NOWE, NIESAMOWICIE NIEPOKOJĄCE INFORMACJE WPROST Z WATYKANU. POTWIERDZIŁY SIĘ PRZYKRE SPEKULACJE WIERNYCH

Portal „Życie” pisał również: OGROMNE UTRUDNIENIA W BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ W TEN WEEKEND. KLIENCI KILKU SIECI BANKOWYCH BĘDĄ MUSIELI PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KOMPLIKACJE